Slavia má do Evropské ligy daleko, doma dostala od Anderlechtu tři góly

Škoda každé zmařené šance. Tak slávisté vyhořeli s Anderlechtem
... a před odvetou v Beglii ztratili reálné šance na postup do skupiny.
Pražané, kteří se vrátili do pohárů po téměř sedmi letech, drželi s favoritem celý první poločas krok,...
... ale druhé dějství jim hrubě nevyšlo a třikrát inkasovali.
Slávistům tak nejspíš nevyjde odveta za jedenáct let staré vyřazení od Anderlechtu v kvalifikaci Ligy mistrů.
18. 8. 2016 20:50
Hodně nepovedeným druhým poločasem si fotbalisté Slavie nechali vzdálit šance na postup do základní skupiny Evropské ligy. V Edenu prohráli v kvalifikačním play off s bruselským Anderlechtem 0:3.

Praha - Fotbalisté Slavie Prahy prohráli v prvním zápase 4. předkola Evropské ligy s Anderlechtem Brusel 3:0. Vysněný postup do základní skupiny evropských pohárů, se tak Pražanům velmi vzdálil.

Dobrý první poločas Slavie

Slavia nastoupila do utkání nebojácně a v úvodu první půle hrála proti favorizovanému belgickému celku z Bruselu vyrovnanou partii. Postupem času byli sešívaní nebezpečnějším celkem.

Do největší šance první půle se dostal slovenský reprezentant Dušan Švento, kterého po individuální akci hledal centrem z pravé strany Gruzínec Levan Kenia. Šventovi však k zakončení hlavou z pěti metrů chyběly centimetry.

V první půli se ještě k nebezpečnému zakončení dostal obránce domácích Michal Frydrych, který střelou z dvaceti metrů jen těsně minul pravou tyč Roefovy branky.

Hororová druhá půle domácích

Jenže do druhé půle vstoupili svěřenci Dušana Uhrina jako vyměnění. A hosté pasivity domácích dokonale využili.

První branku vstřelil do té doby neviditelný Sylla, který si ve 49. minutě naběhl na centr Chipciua a z bezprostřední blízkosti procedil o tyč míč za brankovou čáru. To však domácí z letargie neprobudilo a Anderlecht nadále tlačil.

A po čtvrthodině druhé půle, ve které si sešívaní pomalu nesáhli na míč, vedli hosté o dvě branky. Parádní signál po rohovém kopu zakončil Chipciu do břevna a dorážku hlavou proměnil Teodorczyk.

Poté hosté ubrali a tolik se nehnali k dalšímu zakončení, přesto nadále pevně drželi otěže zápasu. Sešívaní nedokázali podržet míč a Anderlecht v pohodě kombinoval.

Třetí branku přidal po nedorazu domácích poblíž pokutového území kapitán Anderlechtu Hanni. Alžírec napřáhl z dvaceti metrů a přes bránicí stopery poslal míč nechytatelně do levého horního rohu Pavlenkovy brány. Míč se ještě na cestě do sítě odrazil o břevno.

Blízko k brance byl Frydrych

Z domácích hráčů by alespoň trošku přísnější měřítko snesli pouze dva hráči Dušan Švento a Michal Frydrych. A právě druhý jmenovaný měl v závěru utkání na hlavě snížení. Frydrych si naskočil na centr van Kessela a jeho hlavičku zastavilo břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru.

Slavia doma propadla zejména ve druhé půli a postup do základní skupiny se Pražanům výrazně vzdálil.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Slavia Praha - Anderlecht Brusel 0:3 (0:0)

Branky: 49. Sylla, 60. Teodorczyk, 71. Hanni. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Nilsson (všichni Švéd.). ŽK: Mešanovič (Slavia). Diváci: 16.096.

Slavia: Pavlenka - Mikula (9. Frydrych), Bílek, Deli, Bořil - Ngadeu, Barák (67. Mingazov) - Van Kessel, Kenija (78. Mešanovič), Švento - Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Anderlecht: Roef - Appiah (73. Heylen), Dendoncker, Nuytinck, Acheampong - Tielemans - Chipciu, Hanni, Praet (68. Badji) - Teodorczyk, Sylla (78. Capel). Trenér: Weiler.