Slavia loví na jaro překvapivou posilu: do Edenu by mohl přijít jablonecký Doležal

ČTK ČTK
6. 2. 2019 23:11
Slavia a Jablonec jednaly o Doležalově půlročním hostování v Edenu bez opce a součástí transakce by mohl být odchod některého z hráčů vršovického týmu opačným směrem.
Martin Doležal v souboji s Costou
Martin Doležal v souboji s Costou | Foto: Milan Kammermayer

Fotbalisty pražské Slavie by mohl na jarní část sezony posílit jablonecký útočník Martin Doležal. Informaci přinesl jako první Idnes.cz.

Doležal patří k hlavním oporám Jablonce a díky životnímu podzimu se dokonce dostal do reprezentace, kde si připsal jako střídající hráč dva starty. Osmadvacetiletý útočník vstřelil v první polovině ligové sezony osm gólů a patří mu páté místo v tabulce kanonýrů.

Na severu Čech mu vyprší smlouva na konci června. Ve Slavii by měl obrovskou konkurenci, v útoku lídra české ligy jsou Milan Škoda, Mick van Buren, Peter Olayinka, rekonvalescent Stanislav Tecl, Muris Mešanovič a lehce zraněný Jan Matoušek. Není vyloučené, že poslední dva jmenovaní ale Pražany na jaro opustí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy