Mimořádná zpráva

Slavia kvůli covidové situaci omezí prodej lístků na Feyenoord. Bude třeba očkování

Sport Sport
17. 11. 2021 17:48
Rekordní počet nakažených covidem-19 v Česku přinutil k reakci vedení fotbalové Slavie. Ta se rozhodla regulovat prodej lístků na nadcházející domácí utkání Evropské konferenční ligy s Feyenoordem (čtvrtek 25. listopadu, 18:45), na které si nově budou moci pořídit vstupenky jen očkovaní fanoušci. Také bude omezen celkový počet diváků.

"V reakci na výzvu ministra zdravotnictví, epidemickou situaci a ve snaze chránit zdraví našich fanoušků Slavia zastavuje veřejný prodej lístků na čtvrteční zápas EKL (Evropské konferenční ligy) a bude regulovat počet diváků. Vstupenky mohou získat již jen očkovaní permanentkáři (a také edenkáři) a jejich rodinní příslušníci," uvedl na Twitteru šéf klubu Jaroslav Tvrdík.

Nejistá je zatím situace u fanoušků, kteří si již lístek pořídili. Zdali se do Edenu příští čtvrtek dostanou i neočkovaní se bude odvíjet od toho, jaká opatření zítra přijme vláda. "U těch, co si lístky již zakoupili, budeme postupovat podle platného nařízení vlády," doplnil Tvrdík. 

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes oznámil, že ve čtvrtek vládě navrhne mimo jiné to, aby se od pondělí dál nepoužívaly jako covidový certifikát negativní testy. Dále také apeloval, aby lidé omezili kontakty s ostatními a zejména se vyhýbali velkým davům. "Pokud už se musíte takových akcí zúčastnit, tak prosím dodržujte pravidlo 3R," prohlásil na tiskové konferenci Vojtěch. 

V úterý přibylo v Česku nejvíc nákaz covidem-19 za den od začátku epidemie loni v březnu. Nově nakažených bylo 22.479, zhruba o polovinu víc než za předchozí úterý. Rostl i počet hospitalizovaných s covidem-19, ale méně výrazně. Za uplynulý týden jejich množství stouplo přibližně o čtvrtinu na 4425. Zvyšují se i případy úmrtí lidí s covidem-19.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Obraz Emila Fily se prodal v aukci za 32 milionu korun

Obraz Emila Filly Hlava starého muže z roku 1914 s vyvolávací cenou osm milionů korun se na aukci v Praze prodal za 32,4 milionu korun.

Další zprávy