Slavia hlásí posilu do zálohy: Argentince Baéze z Trenčína

Sport Sport
21. 7. 2014 19:25
Pražská Slavia získala na poslední chvíli před startem Synot ligy posilu do zálohy. Z Trenčína přichází pětadvacetiletý Argentinec Aldo Baéz.
SK Slavia Praha - ilustrační foto.
SK Slavia Praha - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražská Slavia získala na poslední chvíli před startem Synot ligy posilu do zálohy. Ze slovenského klubu AS Trenčín přichází pětadvacetiletý Argentinec Aldo Baéz, uvedly to oficiální stránky klubu.

Sportovní ředitel Karol Kisel je přesvědčen, že nový přírůstek v kádru bude velkou posilou Slavie.

"Aldo v několika sezonách prokázal své kvality a stál v Trenčíně u přerodu týmu ke stabilnímu účastníkovi evropských pohárů. Svou kvalitu prokazoval každý rok. Dnes se Trenčín prezentuje skvělým fotbalem a věřím, že to přenese Aldo i do Slavie,“ uvedl sportovní ředitel Slavie. Baéz hraje za Trenčín už od roku 2008.

„Jde o velice kvalitního užitečného středopolaře, který hru skvěle čte a kontroluje. Je přesně tím typem hráče, kterého jsme hledali,“ dodal Kisel s tím, že do tréninku by se měl nováček v sešívaném dresu zapojit ve středu.

„Jsem šťastný a těším se na novou výzvu ve Slavii,“ citují stránky slavia.cz argentinského hráče. „Poprvé jsem se o zájmu Slavie dozvěděl po našem vzájemném přípravném utkání na Slovensku. Hned jsem odpověděl, že do Slavie chci. Je to velký klub a pro mě osobně posun v kariéře.“

Předtím, než se zapojí do tréninku čeká rodáka z Buenos Aires ještě zdravotní prohlídka, po níž by měl se Slavií podepsat tříletý kontrakt.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy