Slavia hlásí posilu do zálohy: Argentince Baéze z Trenčína

Sport Sport
21. 7. 2014 19:25
Pražská Slavia získala na poslední chvíli před startem Synot ligy posilu do zálohy. Z Trenčína přichází pětadvacetiletý Argentinec Aldo Baéz.
SK Slavia Praha - ilustrační foto.
SK Slavia Praha - ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražská Slavia získala na poslední chvíli před startem Synot ligy posilu do zálohy. Ze slovenského klubu AS Trenčín přichází pětadvacetiletý Argentinec Aldo Baéz, uvedly to oficiální stránky klubu.

Sportovní ředitel Karol Kisel je přesvědčen, že nový přírůstek v kádru bude velkou posilou Slavie.

"Aldo v několika sezonách prokázal své kvality a stál v Trenčíně u přerodu týmu ke stabilnímu účastníkovi evropských pohárů. Svou kvalitu prokazoval každý rok. Dnes se Trenčín prezentuje skvělým fotbalem a věřím, že to přenese Aldo i do Slavie,“ uvedl sportovní ředitel Slavie. Baéz hraje za Trenčín už od roku 2008.

„Jde o velice kvalitního užitečného středopolaře, který hru skvěle čte a kontroluje. Je přesně tím typem hráče, kterého jsme hledali,“ dodal Kisel s tím, že do tréninku by se měl nováček v sešívaném dresu zapojit ve středu.

„Jsem šťastný a těším se na novou výzvu ve Slavii,“ citují stránky slavia.cz argentinského hráče. „Poprvé jsem se o zájmu Slavie dozvěděl po našem vzájemném přípravném utkání na Slovensku. Hned jsem odpověděl, že do Slavie chci. Je to velký klub a pro mě osobně posun v kariéře.“

Předtím, než se zapojí do tréninku čeká rodáka z Buenos Aires ještě zdravotní prohlídka, po níž by měl se Slavií podepsat tříletý kontrakt.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biatlonisté získali na juniorském MS bronz ve štafetě

Biatlonisté Tomáš Mikyska, Vítězslav Hornig, Jonáš Mareček a Mikuláš Karlík získali na mistrovství světa juniorů bronz ve štafetě. České juniorky Tereza Voborníková, Tereza Jandová, Eliška Teplá a Klára Polednová obsadily 13. místo. Oběma kategoriím dominovaly francouzské týmy.

Mikyska rozběhl štafetu výborně a předával na třetím místě v kontaktu s čelem, Hornig posunul tým na druhou pozici, na níž Čechy udržel i Mareček. Karlík, který už na šampionátu získal stříbrnou medaili ve sprintu, ale musel na posledním úseku celkem šestkrát dobíjet a o jednu příčku si pohoršil. Stupně vítězů ale s přehledem uhájil.

Další zprávy