Slavia hlásí další posily, přichází Pavlenka, Mešanovič a Železník

Sport Luděk Mádl Sport, Luděk Mádl
Aktualizováno 7. 1. 2016 22:59
Fotbalová Slavia na začátku přípravy na jarní část Synot ligy dále posiluje. Do Edenu přichází brankář Jiří Pavlenka a do pole Muris Mešanovič a Lukáš Železník.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalová Slavia získala v zimním přestupním období další dvě posily, prezident klubu Jiří Šimáně ve čtvrtek potvrdil příchod brankáře Jiřího Pavlenky a Murise Mešanoviče. "Domluvili jsme to dneska ráno," poznamenal Šimáně. Během dne se pak Slavia dohodla i se Zlínem na přestupu útočníka Lukáše Železníka.

Gólman Pavlenka přichází z ostravského Baníku, bosenský útočník Mešanovič z Jihlavy. Už dříve Slavia získala Josefa Hušbauera (Sparta), Jana Bořila (Mladá Boleslav), Zdeňka Linharta (Č. Budějovice) a Antonína Baráka (Příbram).

"Jednáme ještě se Šuralem, jedním hráčem, který není z České republiky a nechceme o něm zatím mluvit. A také s Dušanem Šventem. Ten má ještě na půl roku smlouvu v Kolíně nad Rýnem. Pokud se na jeho příchodu nedomluvíme nyní, počítáme s tím, že přijde v létě," dodal Šimáně. 

Tvrdík touží po Šventovi, Šural stále nerozhodný

"Koho jsme chtěli, toho v podstatě máme," pousmál se Jaroslav Tvrdík, zástupce čínského spoluvlastníka klubu, skupiny CEFC. "Já osobně bych velmi chtěl, aby přišel Švento, to je legenda klubu. Co se týče toho dalšího zahraničního hráče, snad mohu prozradit, že míříme na Slovensko." V uplynulých týdnech padalo v této souvislosti jméno Matúše Bera z Trenčína.

Reprezentant Josef Šural se stále nerozhodl. "Jeho priorita je asi působeín v zahraničí. Nějaké nabídky odtamtud asi má, ale patrně nic exkluzivního. A podle mě tedy skončí ve Spartě nebo ve Slavii. Možná zůstane v Liberci. Záleží prostě na něm, nabídku od nás dostal zajímavou," konstatoval prezident Slavie Jiří Šimáně.

Slavia je po podzimu pátá. "To je víc, než jsme čekali. A přestože uvažujeme v tříleté perspektivě rozvoje, otevírají se tu samozřejmě možnosti zaútočit na evropské poháry už na jaře," řekl Jaroslav Tvrdík.

Trenér Dušan Uhrin velmi dobře vytušil, jaký je jeho úkol: "Jasným cílem před jarní sezonou bude útočit právě na pohárové příčky."

CEFC přihodí 100 milionů, Švec do Ďolíčku

V přípravě má teď už přes třicet hráčů, je jasné, že kádr bude zapotřebí zúžit. "První zúžení provedeme před odjezdem na soustředění do Nymburka, druhé před herním kempem ve Španělsku," říká Josef Jinoch, sportovní ředitel.

Prvním hráčem na odchodu je Michal Švec, který už dostal povolení trénovat s Bohemians 1905, uvažuje se o hostování.

Slavii před pádem do insolvence zachránili v průběhu podzimu její noví vlastníci. Český podnikatel Jiří Šimáně se spojil s čínskou skupinou CEFC, kterou reprezentuje Jaroslav Tvrdík. Číňané drží ve Slavii takřka 60 procent akcií.

Dnes společnost CEFC podepsala navíc se Slavií smlouvu o generálním partnerství. To znamená, že vedle svých akcionářských povinností bude přispívat i sponzorskými příspěvky. "V horizontu tří let půjde o více než 100 milionů korun, navíc jsou ve smlouvě zakotveny různé bonusy a prémie," poznamenal Jaroslav Tvrdík.

 

Právě se děje

Další zprávy