Sláv(i)a. Eden viděl bouřlivé oslavy i polské rowdies

Sport Sport, ČTK, Red Spo
30. 5. 2009 20:00
Slávisté se radovali podruhé v krátké době
Tak se slavilo v Edenu
Tak se slavilo v Edenu | Foto: Jan Langer

Praha - Jak se slaví titul? Už podruhé za dva roky si to mohli vyzkoušet fotbalisté pražské Slavie, kteří dosedli na mistrovský trůn. A že to byly velkolepé oslavy.

V loňském roce se svěřenci trenéra Karla Jarolíma radovali spontánně, protože titul získali v posledním kole.

Tentokráte se radovali podruhé v krátké době. Nejdříve na Žižkově a nyní před domácím publikem ve skoro zaplněném Edenu.

Oslavy jim nezkazilo ani utkání s Libercem, ve kterém ztratili v závěru výhru a stejně jako vloni na konci soutěže jen remizovali.

Čtěte dále: Titul s remízou stejně jako před rokem. Slavia slaví

Po tomto sobotním duelu se krátce po závěrečném hvizdu shromáždili uprostřed hřiště a na velké červené hvězdě, symbolu klubu, převzali zlaté medaile a pohár pro mistra ligy.

Pohár přinesl svým následovníkům František Veselý, jeden z nejslavnějších fotbalistů hráčů klubové historie, který se však jako hráč sám titulu nikdy nedočkal. Jako první zvedl trofej nad hlavu za obrovského nadšení fanoušků kapitán Erich Brabec.

Přečtěte si také: Sparta má druhé místo a Ligu mistrů, sestupuje Zlín

Pak už si na něj sáhli i další. Radovali se i ti, kteří už v Edenu doma nejsou - Zdeněk Šenkeřík, Goče Toleski, Matěj Krajčík, Mickäel Tavares a Michal Vorel. Chyběl jen Tomáš Necid z CSKA Moskva, jehož sezona je v plném proudu.

Oslavy narušila polská skupinka

Medaile hráčům předal místopředseda svazu Jaroslav Vacek, na kterého se samozřejmě pískalo. Chtěli snad fanoušci naznačit něco před valnou hromadou ČMFS? Dost možná. Poté už se ale spolu s fotbalisty dělili jen o radost za doprovodu kapely.

Slavnostní závěr ligy se pokusila narušit skupina polských výtržníků, proti níž zasáhla policie.

Čtěte více:
Jednooký král? Slavia si zavařila, ale titul má právem
Slavia zase mistrem. Sedmnáctý titul slaví na Žižkově

Hned po zápase vnikla na hřiště a pustila se do potyčky s příznivci Slavie. Nejprve proti nim zasáhla pořadatelská služba a pak i policie, která je za potlesku hlediště odvedla.

"Jednalo se o skupinu pěti osob polské národnosti, kteří narušovali pořádek. Budeme prošetřovat i podezření z trestné činnosti," řekl novinářům tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zatím není jasné, zda bude policie požadovat za svůj zásah náhradu. Prý to bude teprve předmětem vyhodnocení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy