Slavia dostala kvůli fanouškům pokutu 20 tisíc korun

ČTK ČTK
17. 4. 2014 16:31
Fotbalová Slavia musí zaplatit pokutu 20 tisíc korun. Disciplinární komise FAČR potrestala klub za chování fanoušků v zápasu s Jabloncem.
Fanoušci Slavie
Fanoušci Slavie | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalová Slavia musí zaplatit pokutu 20 tisíc korun. Disciplinární komise FAČR potrestala klub za chování fanoušků, kvůli kterému bylo zhruba na dvě minuty přerušeno utkání 23. kola první ligy s Jabloncem.

Další sankce navíc Slavii hrozí kvůli pyrotechnice na tribunách při derby se Spartou v následujícím kole a ze stejného důvodu zahájila disciplinárka řízení i s letenským celkem. Kvůli přerušení zápasu s Jihlavou bude komise řešit i Viktorii Plzeň a kvůli vulgárnímu skandování příznivců hrozí tresty také Brnu s Olomoucí.

V Edenu byl před týdnem zápas s Jabloncem přerušen kvůli vulgárním pokřikům na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty. Šlo o první využití přísnějších pravidel pro boj s chuligány, ke kterým asociace sáhla po násilnostech při utkání Ostrava - Sparta.

"Netrestáme kritiku, ale trestáme vulgarity," uvedl v tiskové zprávě šéf disciplinárky Richard Baček. "Na kritiku má samozřejmě každý právo, disciplinární řád však pamatuje na případy, kdy se během utkání objevují vulgarity, a pokud taková situace nastane, pak je komise trestá," přidal.

Komise také kvůli kartám zastavila činnost pěti prvoligovým hráčům. Po jednom utkání musejí za čtyři žluté vynechat Tomáš Kučera (Jihlava), Ondřej Vrzal (Jablonec), David Limberský (Plzeň) a Martin Zeman (Příbram), stejně dlouho bude za vyloučení pykat Michal Frydrych (Ostrava).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy