90+6. Lingr
109. Jurečka
14. Prekop
84. Hála

Dobrý večer, vítejte při sledování online přenosu ze semifinále MOL Cupu mezi Slavií Praha a Bohemians 1905. Úvodní výkop je naplánován na středu 5. dubna ve 20:15.

Slavia vstupuje do dnešního utkání v pozici favorita. Aktuálně jsou svěřenci kouče Trpišovského na první příčce Fortuna:Ligy a v posledních třech utkáních neprohráli. V letošní sezoně navíc Slavia doma jen jednou nebodovala, když ji v říjnu přehrála rumunská Kluž. Od té doby přišlo deset vítězství, jedna remíza, a to vše při pouhých pěti inkasovaných brankách.

Slavia

Sestava pražské Slavie je bez zásadních překvapení.

Dukla Praha - Slavia 0:4

Fotbalisté Bohemians se letos prezentují ve skvělém světle, což dokazuje čtvrtá pozice v domácí lize. Aktuální forma je navíc fantastická, neboť čítá pět vítězství v řadě. Během této série si navíc Klokani poradili i s Viktorií Plzeň a hned tři z pěti vítězství zaznamenali na stadionech soupeřů. To je směrem k dnešnímu utkání velké povzbuzení.

Bohemians

V sestavě Bohemians dnes chybí Michal Beran a Jan Matoušek. Oba jsou totiž kmenovými hráči Slavie.

Ústí n. Labem - Bohemians 0:3

Statistika vzájemných zápasů hovoří v poslední době jednoznačně ve prospěch Slavie. Ta ovládla čtyři z posledních pěti vršovických derby a v říjnu soupeři dokonce nasázela hned čtyři góly. Bohemka navíc na půdě Slavie bodovala naposledy v roce 2016, kdy uhrála remízu 1:1.

1.

PRVNÍ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

2.

Slavia v pohodě kombinovala na své polovině. U středové lajny přišla ztráta domácích, nicméně Drchal se do šance nedostal.

3.

První zákrok si připsal Ondřej Kolář, kterého prověřil jeden z hostujících fotbalistů. Nakonec byl ovšem domávnut ofsajd.

4.

Výborně to udělal David Jurásek, jenž si u postranní čáry pohrál s Köstlem i Jindriškem a dostal se k zakončení. Pravačkou však vypálil velmi slabě.

5.

Ogbu zvládl souboj s dotěrným Václavem Drchalem. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.

6.

Masopust neodcentroval přes Hůlku, avšak získal pro domácí roh. Ševčíkův následný centr našel hlavu Holeše, od kterého šel kulatý předmět přesně k brankáři Jedličkovi.

7.

Další akci Slavia rozehrávala až od Holeše, jenž míč přenesl na pravou stranu. Tam byl ovšem pozorný Hůlka.

8.

Ze stran teď před Jedličku letěl jeden míč za druhým. Defenzíva Bohemky zůstala pozorná.

9.

Mick van Buren se otočil v pokutovém území, nicméně Adam Jánoš jej dokázal odstavit. Odkop od brány si tak chystá Jedlička.

10.

Výborná přihrávka do pokutového území mířila k Douděrovi. Ten byl u míče později než Jedlička a marně se dožadoval odpískání penalty. O faul se v žádném případě nejednalo.

11.

Slavia sice zahrávala aspoň roh, avšak dva centry v krátkém časovém úseku se staly kořistí bránících hráčů.

12.

Do obrovské šance se po rychlé akci dostal Prekop, který zužitkoval přečíslení a z hranice šestnáctky zakončil na vzdálenější tyč. Kolář jeho střelu dokázal vytěsnit a dorážka Hály letěla vysoko nad bránu.

14.

Bohemians jdou do vedení. Domácí během chvále podruhé chybovali, načež do šestnáctky vlétl ERIK PREKOP. Slovenský ofenzivní hráč byl ve velkém úhlu, ale dokázal si míč nachystat na levačku a zakončil ke vzdálenější tyči.

15.

Při předchozím souboji se střelcem úvodní branky si ublížil Ogbu a nevypadá to dobře. Zdá se, že mladý stoper hřiště opustí na nosítkách.

17.

Střídání Slavie: odchází Igoh Ogbu, přichází Aiham Ousou.

18.

Cosi kloudného hodlal vymyslet Mick van Buren. Z pravé strany nedokázal nalézt nikoho v sešívaném dresu.

19.

Znovu se dostal do akce zmiňovaný útočník Slavie. Adam Jánoš se ale včas vrátil a odehrál míč za brankovou čáru.

20.

Slavia se drží na útočné polovině. Všechny centrované míče však končí na hlavách hostujících borců.

21.

V závěru 21. minuty měl Zafeiris na své noze vyrovnání. Přihrávka Davida Juráska totiž našla mladého záložníka, ale tomu se zakončení svezlo po kopačce.

23.

A je vyrovnáno. Bohemka si snad poprvé neporadila s centrem ze strany, který doputoval přesně ke Schranzovi. Už ten měl skórovat, ale místo toho míč posunul do souboje DAVIDU DOUDĚROVI. Domácí mladík se prosadil přes obránce a Slavia tak poměrně záhy vyrovnává.

25.

Slavia přispěchala s další akcí po pravé straně a Ivan Schranz se v pokutovém území prodral k hlavičce. Ta skočila mimo tři tyče.

26.

Také Bohemka chtěla přispět do seznamu ofenzivních akcí. Ve finálním momentu však nepřišla přesná přihrávka.

28.

Křapkovi se podařilo dostat míč za záda Ondřeje Koláře, nicméně už předtím byl pískán útočný faul.

29.

Martin Hála byl příliš důrazný v souboji a je prvním potrestaným hříšníkem.

31.

Ze standardky domácí nic nevytěžili. Následně se na trávníku ocitl před chvílí faulující Hála, kterého přejel Oscar. V tomto případě je to bez žluté karty.

32.

Po nepřesné přihrávce Jindřiška pádil kupředu Mick van Buren. Proti sobě měl ale čtyři obránce a ohrozit gólmana Jedličku kvůli tomu nedokázal.

34.

Masopust si našel prostor na centr. Zprava dokázal přihrát k Zafeirisovi, ale jeho hlavička letěla výrazně mimo tři tyče.

36.

Další rychlý přechod Slavie. Köstl míč odvrátil jen k Ševčíkovi, ale ten už měl střílet. Místo toho přihrál jen do náruče gólmana Jedličky.

37.

Šikovně se uvolnil Daniel Köstl, který následně oslovil Dostála. Jeho přihrávka už nebyla přesná.

39.

Bohemka se v posledních minutách častěji dostává na útočnou polovinu. Navíc teď vybojovala volný kop, po kterém by mohla zahrozit.

40.

Jenže nakonec z toho byl jen centr na Köstla, jenž si nepotykal s přesností následné přihrávky.

40.

David Jurásek tentokrát počkal s přihrávkou, ke které nakonec vybídl Zafeirise. Norský mládežnický reprezentant přihrál pouze za brankovou čáru.

42.

Masopustova vysoká přihrávka hledala Douděru. Střelec vyrovnávací branky to udělal velmi dobře na pravé straně, ale Ousou na něj nedokázal navázat.

44.

Konečně to vzal na sebe Petr Ševčík. Po sražené přihrávce se opřel do zakončení, nicméně to trefilo jen blokujícího soupeře.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

45+1.

S velkým přehledem zahrál Dostál, kterého jeho spoluhráči informovali o situaci a zkušený záložník míč pustil do zámezí. Bohemka tak bude vhazovat.

45+2.

I v tísni mezi dvěma hráči se k zakončení hlavou prodral Erik Prekop. Kolář ale zvládl poměrně rutinní zákrok.

45+3.

Také pro Slavii to na druhé straně vypadalo nadějně. Defenzíva Bohemians se včas vrátila.

45+4.

David Jurásek podnikl rychlý výpad, ale ten celou akci následně zbrzdil. Pro Slavii je z toho pouze roh.

45+5.

Výborný centr od rohového praporku našel hlavu Masopusta. Jeden z nejzkušenějších hráčů Slavie zakončil mimo tři tyče.

45+6.

V samotném závěru první půle měla Slavii ještě jednu příležitost, nicméně přihrávkou z místa předchozího přestupku nedokázala ohrozit hostujícího brankáře.

45+6.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodní poločas zápasu je minulostí a zatím se nedá říct, který z celků by měl blíže k postupu do pohárového finále. Sledovali jsme pohledný fotbal, ke kterému přispěla úvodní branka Erika Prekopa. Slavia tak musela rychle přidat a z tlaku po mnoha centrech vybojovala vyrovnání Davida Douděry. Ani s postupujícím časem týmy neubraly na intenzitě, nicméně další branka zatím nepřišla.

46.

DRUHÝ POLOČAS PRÁVĚ ZAČAL.

47.

Slavia vstoupila do druhé půle velmi aktivně. Zatím se ale nedostala do prostoru, ze kterého by mohla ohrozit hostujícího gólmana.

48.

Dostál zaváhal v pokutovém území, když míč posunul jen k Douděrovi. Tomu se centr nepovedl.

49.

Tvrdý souboj musel absolvovat Tomáš Holeš s Václavem Drchalem. Nakonec je z toho přestupek mladého útočníka Bohemky.

50.

Zafeiris si na pravé straně nerozuměl s Masopustem. Z akce domácích je proto jen odkop od brány.

52.

Ne a ne se Slavia dostat k pořádnému zakončení. Bohemians se naopak vůbec nemohou prodrat přes polovinu hřiště.

53.

Mick van Buren vybojoval pro domácí roh. První odvrácený centr dopadl k Zafeirisovi, nicméně jeho přihrávku znemožnil Hůlka.

54.

Do výborné pozice si seběhl aktivní Zafeiris, jenž šel zleva až do blízkosti brankáře. Jedličkovi však pomohl jeden z obránců.

55.

Tlak Slavie stupňuje. Již několik minut se hraje prakticky jen na polovině urputně se bránících Klokanů.

57.

Skvělé zpracování předvedl Mick van Buren, jenž v pokutovém území zachytil dlouhý nákop. Vytáhnout se musel Jedlička.

58.

Van Buren je teď k nezastavení. Útočník Slavie si to v další akci namířil kličkami na malé vápno, kde pro domácí vybojoval další roh.

58.

Už už to vypadalo na další ohrožení Davida Juráska, nicméně nakonec z toho byl ofsajd domácího beka.

60.

Vondra velmi dobře podpořil ofenzívu Bohemians. Míč šel nakonec k Hálovi, ale jeho zakončení putovalo pouze vedle brány.

61.

Domácí fotbalisté zahrávali už desátý roh. Ve vzduchu nadále kralují obránci Bohemians.

62.

Díky práci Davida Douděry přišla další standardní situace Slavie. Petr Ševčík našel centrem od praporku Ousoua, ale jeho zakončení ze záklonu se stalo kořistí pozorného Jedličky.

62.

Před Danielem Köstlem bylo zničehonic hodně prostoru a bratr asistenta trenéra pražské Slavie vypálil razantně doprostřed brány. Kolář byl připraven.

63.

Střídání Bohemians: odchází Václav Drchal, přichází Adam Kadlec.

63.

Střídání Bohemians: odchází Martin Dostál, přichází Jan Kovařík.

65.

Jurásek to nyní nevyhodnotil ideálně, když poslal přihrávku jen vedle brány. Bohemka se nadále poměrně bez problémů brání.

66.

Žlutou kartu vidí Daniel Köstl, který trochu nešťastně nakopl Ivana Schranze.

68.

Erik Prekop dobře bojoval se dvěma stopery domácích, nicméně nakonec je z toho jen ofsajd.

69.

Střídání Slavie: odchází Lukáš Masopust, přichází Ondřej Lingr.

71.

Slavia marně hledá cestu do pokutového území. Klokani se nadále skvěle pohybují a nepouští soupeře k ohrožení svého brankáře.

72.

Ivan Schranz si naběhl do pokutového území, kde jej oslovil Mick van Buren. Jenže zakončení slovenského hráče zablokoval Lingr.

73.

Oscar si řekl o žlutou kartu, když zastavil postupujícího Erika Prekopa. Přesto Slavia zůstává bez karetního trestu.

74.

Do vzduchu šel při centru Hály domácí gólman, jenž se k míči nedostal přes Hůlku. Faul to sice nebyl, ale Bohemku zastavil ofsajd.

75.

Na levačku si míč šikovně nachystal David Douděra. Zakončení mu ale vůbec nevyšlo, když ohrozilo snad jen rohový praporek.

77.

Střídání Slavie: odchází Ivan Schranz, přichází Václav Jurečka.

77.

Střídání Slavie: odchází David Jurásek, přichází Matěj Jurásek.

78.

Lingr míč dobře připravil pro Micka van Burena. Střelecký pokus hráče nizozemské národnosti vylétl vysoko nad.

79.

Mick van Buren znovu v akci. Tentokrát dostal žlutou kartu za faul na Hůlku.

81.

Bohemka ustála obrovský tlak soupeře. Nejprve zakončil ze středu pokutového území Jurečka, ale toho vychytal Jedlička. Následně se míč ještě odrazil k jednomu z domácích a další zakončení vykopával až Kadlec.

82.

Další snaha dostat se do pokutového území Bohemky. Ondřej Lingr byl zastaven v souladu s pravidly.

84.

Tak to je neskutečné. Slavia má celý druhý poločas obrovský tlak, ale do vedení jdou fotbalisté hostující Bohemky. Pozdě totiž vystoupil Tomáš Holeš, čehož využil MARTIN HÁLA. Útočník vršovického klubu se zjevil na pravé straně šestnáctky, odkud dokázal přehodit vyběhnuvšího Koláře.

86.

Bleskově mohlo být vyrovnáno. Na noze to měl Václav Jurečka, před kterým se zjevil míč posunutý Lingrem. Zakončení vylétlo trestuhodně nad bránu.

87.

Holešův nákop propadl až k Matěji Juráskovi. Jeho nízkou přihrávku odvrátila defenzíva Bohemians.

88.

Po dalším centru ze strany zkusil Jurečka nůžky, avšak Kadlec míč srazil na roh.

89.

Tomáš Holeš mohl odčinit menší zaváhání při defenzivní činnosti u gólu Hály. Po rychlé kličce zakončil kousek nad břevno Jedličkovy brány.

90.

Jánoš se rychle vrátil do pokutového území, kde srazil centr Oscara.

90.

Ani z dalšího rohu Slavie nezahrozila. Mezitím bylo oznámeno pětiminutové nastavení.

90+1.

Antonín Křapka se teď posadil na trávník, což nesou domácí fotbalisté s velkou nelibostí.

90+2.

Nyní už se zase pokračuje, avšak snaha Slavie je trochu křečovitá.

90+3.

Výborný zákrok Jedličky, který si poradil se zakončením Oscara z levé strany pokutového území.

90+4.

Střídání Bohemians: odchází Erik Prekop, přichází Tomáš Necid.

90+5.

Nákop ze středu hřiště si pohlídala dvojice Křapka - Jedlička. Nic na tom nezměnil ani dotírající Mick van Buren.

90+6.

Křapka s Köstlem odvrátili dlouhý centr na rohový kop. Do pokutového území míří i Ondřej Kolář.

90+6.

Je vyrovnáno. Dlouho to Slavii z rohu nešlo, ale patnáctá standardka tohoto typu končí gólem na 2:2. Centr byl nejprve prodloužen na zadní tyč, kde se zjevil Douděra. Jeho zpětná hlavička vyřadila ze hry prakticky celou obranu Bohemians a ONDŘEJ LINGR měl před brankovou čárou jednoduchou práci.

90+8.

KONEC DRUHÉHO POLOČASU.

Také druhá půle zápasu je minulostí a nakonec se půjde do prodloužení. Slavia měla jasnou převahu, nicméně v 84. minutě šli do vedení Klokani, neboť skóroval Martin Hála. Hostující fotbalisté tak byli blízko k vítězství a postupu do finále, nicméně v šesté minutě nastavení vyrovnal Ondřej Lingr.

91.

ZAČALO PRODLOUŽENÍ.

92.

Mick van Buren to mohl zkusit z hranice pokutového území, ale místo toho vymyslel prostrkávačku. Vše si pohlídal Jedlička.

93.

Opět musel do akce gólman Bohemky. Nejprve zneškodnil zakončení Matěje Juráska a po rohu zneškodnil i Zafeirisův pokus.

95.

Z velké vzdálenosti to zkusil Mužík, jenž přišel na plac v závěru nastavení druhého poločasu. Slabé zakončení se stalo kořistí Ondřeje Koláře.

96.

Matěj Jurásek se pokusil proskočit mezi dvěma beky. Místo toho se stal hráčem, který fauloval.

97.

Tempo ze závěru druhé půle poněkud uvadlo. Oba celky jsou si vědomy problému, který by přinesla případná inkasovaná branka.

99.

Dva rohy během jedné minuty zahrávala Slavia. Ta se pomalu blíží k číslu dvaceti rohových kopů v utkání.

101.

Příliš důrazný byl v souboji s Necidem Aiham Ousou. Švédskému stoperovi je pískán útočný faul.

103.

Krátké obléhání pokutového území v podání Slavie ukončil Matěj Jurásek. Zakončení mladého záložníka pro gólmana nepředstavovalo velkou hrozbu.

104.

Obrana Bohemians teď nepůsobila zrovna jistě, ale nakonec dostala míč aspoň do zámezí.

105.

Hodně velké vášně rozpoutal souboj Micka van Burena s bránícím Hůlkou. Faul se ovšem nepískal a do gólovky se ještě dostal Oscar. Zblízka však nezakončil přesně.

105+2.

Hraje se nastavení prvního prodloužení a velmi zajímavý centr do pokutového území vyslal Douděra. Slavia díky němu získala jubilejní dvacátý roh.

105+3.

Co se týče využití rohových kopů, zůstává Slavia na jednom. Zdá se, že v první části prodloužení už neuvidíme nic kloudného.

105+3.

KONEC PRVNÍ ČÁSTI PRODLOUŽENÍ.

106.

ZAČALA DRUHÁ ČÁST PRODLOUŽENÍ.

106.

Střídání Slavie: odchází Mick van Buren, přichází Stanislav Tecl.

106.

Žlutou kartu záhy dostává Jan Kovařík.

108.

Zničehonic se míč při závaru na malém vápně odrazil přesně k jednomu z domácích, avšak Jedlička vytáhl fantastický zákrok.

109.

A nyní už jde Slavia do vedení. Tvrdý centr z pravé strany prošel pokutovým územím k VÁCLAVU JUREČKOVI, který si míč nejprve zpracoval a poté nadvakrát razantně prostřelil bezmocného Jedličku.

111.

Bohemka je rázem v pozici, kterou po celý zápas nepoznala. Dá se očekávat, že Slavia teď nikam nebude spěchat.

112.

Střídání Bohemians: odchází Daniel Köstl, přichází Michal Vrána.

Vojtěch Novák - Martin Hála

112.

Střídání Bohemians: odchází Martin Hála, přichází Vojtěch Novák.

113.

Hosté se okamžitě tlačí do útoku. K zakončení se po krátké kličce dostal Mužík, nicméně jeho střelecký pokus šel přesně do náruče Ondřeje Koláře.

115.

Slavia hraje s velkým přehledem, když drží míč daleko od svého brankáře.

116.

Hosté se vůbec nedostávají z vlastní obranné poloviny. Fotbalisté Slavie si navíc v klidu pomohou kombinací s gólmanem.

117.

Žlutou kartou je potrestán David Douděra.

118.

Střídání Slavie: odchází David Douděra, přichází Petr Hronek.

118.

Z krátkého pobytu na útočné polovině Bohemka nic nevytěžila, naopak si to dopředu namířil Stanislav Tecl. Obránci hostů našli dostatek sil na to, aby dostihli čerstvého útočníka.

119.

Útočným faulem si proti Oscarovi pomohl Mužík. Bohemka tak znovu ztrácí další vteřiny.

120.

Po přetahované s Petrem Hronkem dostává žlutou kartu Michal Vrána.

120.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

120+1.

Fanoušci hostujícího mužstva teď zasypávají hrací plochu kelímky a všemožnými předměty. Jejich oblíbenci kvůli tomu ztrácejí drahocenný čas, který by potřebovali k vyrovnání.

120+2.

Jurečka zastavil kolmou přihrávku jednoho ze soupeřů a poslal míč daleko na útočnou polovinu.

120+3.

Bohemka vybojovala volná kop, nicméně největší šanci dal hostům Ondřej Kolář, když centr lapil až na druhý pokus. K ohrožení domácího brankáře vůbec nedošlo.

120+4.

Jindřišek sáhl po Matěji Juráskovi. Slavia tak získává volný kop z velmi zajímavé pozice.

120+5.

Zakončení Juráska bylo zablokováno, ale míč se ještě odrazil před Ondřeje Lingra. Střelec vyrovnávací branky byl rázem před Jedličkou, ale ten už další gól nepustil.

120+5.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní druhé semifinále MOL Cupu je tedy minulostí. Lepší vstup do zápasu měli fotbalisté Bohemians, kteří se ve 14. minutě zásluhou Erika Prekopa dostali do vedení, nicméně Slavia poměrně záhy odpověděla. Z dorážky se totiž prosadil David Douděra, jenž stanovil skóre prvního poločasu.

Do toho druhého vstoupila Slavia jednoznačně aktivněji, avšak v 84. minutě umlčel domácí fanoušky Martin Hála, po jehož gólu byli Klokani blízko k finálové účasti. Rostoucí tlak však v samotném závěru nastavení vyústil ve vyrovnávací branku Ondřeje Lingra a v prodloužení se pak prosadil jen domácí Václav Jurečka. Místo účasti ve finále tak srdnatě bojující Bohemce skončily oči pro pláč.

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.