2:0, 0:0
SK Slavia Praha
2. de Camargo
10. Aloneftis

Sledujte online reportáž z kvalifikačního utkání Ligy mistrů mezi Slavií Praha a APOEL FC. Utkání začne v úterý ve 20:45.

Fotbalisté APOELU nastoupili ve druhém předkole proti lucemburskému Dudelange. Nepředvedli oslnivý výkon, když v obou zápasech zvítězili pouze 1:0.  Ve třetím předkole na ně čekal tvrdší oříšek, a to rumunský mistr Viitorul Constanța. V Rumunsku APOEL prohrál 1:0. V domácím zápase pro změnu 1:0 zvítězil. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterému APOEL dominoval a svému soupeři vstřelil další tři branky. Nyní na ně na domácí půdě čeká český mistr.

Slávisté začali svou pohárovou cestu doma proti BATE Borisov. Hostující stoper obdržel v 19. minutě červenou kartu za zákrok v pokutovém území. Penaltu s přehledem proměnil Milan Škoda. Těsný náskok se Slávistům povedlo udržet až do konce zápasu. Zápas v Bělorusku se pro sešívané nevyvíjel dobře, protože už v páté minutě bylo celkové skóre vyrovnáno. Ve 44. minutě srovnal jediný střelec z pražského utkání Milan Škoda. Slávie tak šla opět do vedení. To ale nevydrželo moc dlouho, protože už ve 46. minutě zvýšili domácí na 2:1. Další branka už nepadla, takže Slávie postoupila díky skóre.

Fotbalisté Slavie nastoupí do večerního bez zraněné posily Dannyho. Nejzvučnější letní akvizici nahradí na levém kraji zálohy další nová tvář Slovák Miroslav Stoch, který přestoupil z Fenerbahce Istanbul v pátek a teprve v pondělí jej Pražané doplnili na soupisku pro play off prestižní soutěže.

Zraněného stopera Simona Deliho podle očekávání zastoupí ve středu obrany Michael Ngadeu, který se stáhne ze zálohy. Místo něj bude hrát na pozici defenzivního středopolaře Tomáš Souček.

Sestava APOELu

Waterman - Lago, Carlao, Rueda, Milanov - Morais (C), Vinicius - Oar, Ebecilio, Aloneftis - de Camargo

Náhradníci

Pardo - Bertoglio, Efrem, Farias, Merkis, Pote, Vander

Sestava Slávie

Laštůvka - Bořil, Ngadeu, Jugas, Frydrych - Souček - Stoch, Hušbauer, Rotaň, van Buren - Škoda

Náhradníci

Kovář - Altintop, Flo, Hromada, Mešanovič, Sýkora, Zmrhal

Oba týmy jsou připraveny na hřišti. Zápas může začít.

1

Domácí právě rozehráli první poločas.

1

Škoda dobře napadal domácí rozehrávku. K míči se dostal i brankář Waterman.

2

Výborný obranný zákrok van Burena. Domácí mají rohový kop.

2

A pozor! Je z toho první branka dnešního zápasu. Míč se po rohovém kopu dostal až k de Camargovi, který jej protečoval za Laštůvkova záda.

4

Nedovoleně si počínal Bořil. Bude z toho volný kop.

5

Spolupráce Hušbauera a Rotaňe nevedla ani k centru ani k jinému ohrožení branky domácích.

6

Rotaň uprostřed středového kruhu zajel do Ebecilia a vidí tak žlutou kartu.

7

de Camargo zůstal ležet na hrací ploše. Střelec první branky doslova válel sudy po hřišti, bez nějakého zjevného kontaku se soupeřem.

10

Oar teď vymyslel zajímavý centr, po kterém si míč do vlastní branky málem srazil Frydrych.

10

To je ledová sprcha pro Slavii. Rotaň velmi špatně přihrál a k míči se dostal Aloneftis, který z hranice velkého vápna přeloboval obránce Slavie včetně brankáře Laštůvky.

13

Slávisté zatím hrají spíše rukama než nohama.

14

Škoda dostal zajímavou přihrávku do běhu. Ocitl se ale mezi trojicí bránících hráčů.

15

Nedovolený zákrok na Hušbauera. Slavia má možnost přímého kopu.

16

V hlavičkovém souboji byli ale úspěšnější domácí hráči.

17

Frydrych se na pravé straně dobře uvolnil. Jeho centr ale skončil na nohách prvního bránícího hráče.

18

Nedovoleně si počínal Milan Škoda, který ze vzduchu stáhl svého soupeře.

20

K první střele se odhodlal Frydrych. Jeho pokus se ale šoural vedle pravé tyče brankáře APOELu.

21

Ebecilio teď na trávník povalil Hušbauera. Ten se také staví k přímému kopu.

22

Míč se po hlavičkovém souboji propadl k Milanu Škodovi. Ten byl ale v ofsajdu.

23

Míč se z ničeho nic dostal až k Bořilovi, ale jeho střela z dvaceti metrů končí daleko vedle branky.

24

Frydrych našel svým centrem Milana Škodu. Ten byl ale ve vzduchu moc brzy a branku Apoelu tak neohrozil.

25

Slávisté kombinují s míčem na vlastní polovině. Za odměnu slyší pouze pískot domácích fanoušků.

26

K dlouhému nákopu se odhodlal Frydrych. Své spoluhráče v útoku ale minul o dobrých pár metrů.

28

Hušbauer teď srazil k zemi Oara. Rozhodčí se na vše díval ze dvou metrů, takže měl o hře dokonalý přehled.

29

Stoch se chtěl dostat přes jednoho z bránících hráčů. Gravitace ale byla silnější, a tak nová posila sešívaných končí na zemi.

33

Ngadeu teď předvedl výborný obranný zákrok.

33

Do šance se dral de Camargo. Jugas byl tentokrát úspěšnější a udržel dotírajícího útočníka za svými zády.

36

V téměř stoprocentní šanci se ocitl Frydrych, který ale trefuje přesouvajícího se brankáře Apoelu!

39

Carlao teď předvedl v pokutovém území velké divadlo a může být rád, že rozhodčí volí jen napomenutí. Tahle simulace byla určitě na žlutou kartu.

42

Rueda před Škodou odvrací pouze na autové vhazování.

44

Snaha domácích je evidentní. V poklidu dohrát poločas.

45

Ke střele se ještě dostal de Camargo, ale Laštůvka dokázal sklapnout nohy včas. Následuje ale rohový kop.

45

Laštůvka vyboxoval míč mimo pokutové území a tím také končí první poločas.

Slávisté zažili na Kypru opravdu pekelné přivítání. Skóre otevřel už ve druhé minutě de Camargo, když k němu propadl odražený balon po rohovém kopu. Laštůvka sice reflexivně míč zasáhl, ale ten skončil stejně pod víkem branky. V desáté minutě se navíc technickou střelou zpoza vápna prosadil Aloneftis a postup se sešívaným začal vzdalovat. Největší šanci hostů měl v 36. minutě Michal Frydrych, ke kterému se dostala křižná přihrávka Hušbauera. Obránce Slávie ale trefil přesouvajícího se brankáře domácích.

46

Druhý poločas začali s míčem slávisté.

48

Slávisté mají stále míč. Jsou ale daleko od domácí branky.

50

Rozdíl ve hře je evidentní. Když mají míč slávisté, hraje se kolem půlící čáry. Jakmile se dostanou k míči domácí, okamžitě přecházejí do útoku.

51

Nedovolený zákrok předvedl Morais.

51

O přestávce došlo k jedné změně v sestavě Slávie. Ze hřiště odešel van Buren, kterého nahradil Jaromír Zmrhal.

52

Střídají také domácí. Ze hřište odchází Oar, kterého nahradí Efrem.

54

de Camargo si teď za řeči vysloužil žlutou kartu. Není se čemu divit. Tomuto hráči se většina rozhodnutí dnešního rozhodčího nelíbí.

55

Bořil teď vybojoval pro Slávii rohový kop.

55

Z tohoto mraku ale opět nezapršelo. Následně se k centru dostal Rotaň, ale jeho centr chytá do náruče Waterman.

56

de Camargo se teď prosmýkl kolem Ngadeu. Ten zatáhl za záchrannou brzdu a k údivu domácích se to obejde bez žluté karty.

58

Stoch se chystal centrovat, ale míč před ním ukopl jeden z bránících hráčů na rohový kop. Ten Waterman v poklidu vyboxoval mimo pokutové území.

60

Po přihrávce Škody se do stoprocentní šance dostal Hušbauer. Toho ale vychytal skvěly Waterman. Ten si poradil také s druhým pokusem slávistické desítky. Je z toho pouze rohový kop.

60

Ngadeu ale nedoskočil tento vysoký míč.

62

Po souboji s Bořilem na hřišti zůstává Aloneftis. Podle rozhodčích je ale vše v souladu s pravidly.

64

Obrovskou chybu Slávie musel řešit Ngadeu.

66

Jugas teď skvěle zahrál proti Moraisovi.

68

Ze hřiště odchází střelec druhé branky Aloneftis. Na jeho místo nastoupí Farias.

69

Frydrych si v souboji pomohl rukama. Proto z toho bude jen odkop od branky domácích.

70

Ke střele se chystal Škoda, ale ten byl zády k brance a jeho střelu tak zblokoval jeden z obránců.

71

Na hrací ploše opět zůstává ležet Ebecilio.

72

Pauzy využívá Slavia. Střídá Rotaň, kterého nahradí Mešanovič.

73

Ngadeu vyskočil na záda jednoho ze soupeřů. Je z toho přímý kop ze zajímavé vzdálenosti.

73

Efrem s ním ale naložil prachbídně.

75

Bořil mířil s míčem kupředu, ale neměl komu přihrát a nakonec o míč přichází.

76

Ke střele se dostal Škoda, ale mířil přesně do náruče Watermana.

76

Hodně prostoru v pokutovém území dostal Milanov, ale tomu se nepodařilo obstřelit obranu Slávie.

77

Škoda na druhé straně svedl souboj s domácí obranou z čehož těžil Mešanovič. Jeho střela ale končí na levé tyči Watermanovy branky.

77

Za protesty obdržel žlutou kartu Carlao.

78

K centru napřahoval Frydrych. Zezadu k němu ale přiběhl Ebecilio, který mu zahákl centrující nohu.

79

Ještě před volným kopem odchází ze hřiště Stoch, kterého nahradil Sýkora.

79

Z volného kopu žádné nebezpečí nebylo. Slávisté mají k dispozici alespoň rohový kop.

81

Sýkora se na hřišti uvedl faulem na Laga.

82

Hráči Apoelu mají ve středu hřiště dostatek prostoru, a tak nikam nespěchají.

83

Ze hřiště odchází Ebecilio, kterého nahradí Bertoglio.

84

Zmrhal se řítil do pokutového území, kde padá.

84

Rozhodčí ale důrazně ukazuje, že tohle penalta nebude.

86

Škodovi to dnes nejde. Přišel o další míč.

88

Centr z rohového kopu vyboxoval Waterman.

89

Ten si poradil také s hlavičkou Ngadeu.

89

Sýkora se snažil připravit si míč na levou nohu, ale Lago ho o míč připravil.

90

Zmrhal poslal k zemi Milanova. Hráči Apoelu nemají kam spěchat.

90+1

Nastavovat se budou tři minuty.

90+2

Škoda si pomohl faulem v hlavičkovém souboji. Je z toho jen odkop brankáře Apoleu.

90+3

Ngadeu posílá míč za brankovou čáru, což znamená rohový kop domácích. TI se k rohovému praporku vůbec neženou.

90+3

Domácí rozehráli nakrátko. Vpřed se vydal Bertoglio, který si těsně před pokutovým územím vybojoval faul.

90+3

No a nechybělo mnoho, aby se do šance dostal některý z domácích hráčů. Míč ale odkopl do bezpečí Ngadeu.

Tím také končí dnešní zápas, ve kterém hráli hráči Slavie Praha spíš roli komparzistů. O výsledku zápasu se nakonec rozhodlo v první desetiminutovce, kde domácí vstřelili dvě branky. Slávisté tak doma budou mít co dělat, aby udrželi alespoň naději na postup.