Slavia ani napotřetí nevyhrála, Zbrojovce podlehla 0:1

7. 8. 2015 22:25
Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v předehrávce 3. kola první ligy Slavii Praha 1:0, vítězný gól vstřelil ve 28. minutě Michal Škoda.
Fanoušci Zbrojovky Brno slaví triumf nad Slavií.
Fanoušci Zbrojovky Brno slaví triumf nad Slavií. | Foto: ČTK

Brno - Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v předehrávce 3. kola první ligy Slavii Praha 1:0, vítězný gól vstřelil ve 28. minutě Michal Škoda. Brňané vyhráli nad Slavií už počtvrté v řadě. Pod vedením nového kouče Dušana Uhrina mladšího Pražané stále čekají na první výhru v novém ročníku.

V tabulce si Zbrojovka polepšila do sobotního pokračování kola se šesti body na druhé místo, Slavia s jedním bodem zůstala na chvostu.

"Naše bilance po třech kolech je špatná, bod je málo. Začali jsme opět hrát, až když jsme dostali branku. Ve druhém poločase jsme byli alespoň důrazní. Ale v trestném území nám agresivita chybí. Proto se nedostáváme do šancí a také jsme dnes prohráli," posteskl si po zápase kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Domácí měli navrch, gól dali jen jeden

Brňané měli po celý první poločas mírnou územní převahu, do střeleckých příležitostí se dostávali jen stěží. Poprvé zahrozil po čtvrthodině po centru obránce Keresteše z levé strany Pašek, jehož hlavičku brankář Berkovec stačil vyrazit.

Slavia dlouho zápolila s přechodem do protiútoku, jejich kombinační souhře chyběla přesná finální přihrávka. V defenzivě si ve své ligové premiéře vedl zdatně v obranném kvartetu domácích fotbalistů Bosňan Frelih. S ním dostali poprvé v základní sestavě také příležitost Pašek a Lacko.

"Po nevydařeném utkání v Boleslavi jsme museli něco udělat. Proto přišly tři změny v sestavě, které se osvědčily, neboť jsme nedostali branku. Slavia byla technicky lepší na míči. My jsme zápas ubojovali," poznamenal kouč Brna Václav Kotal.

Slavia se dostala do první vážnější šance ve 26. minutě, záměr kanonýra Milana Škody ale brankář Melichárek vystihl. Vzápětí z protiútoku prostrčil chytře brněnský Zavadil míč mezi zadáky soupeře na Michala Škodu a ten brankáře Berkovce překonal.

"Prosmýkl jsem se mezi třemi zadáky. Když jsem viděl, že brankář Berkovec sedí na zemi, tak jsem mu míč přehodil jen přes nohu. Jsem rád, že jsme vyhráli. A poprvé jsem v zápase vyhrál i nad mým bratrem," radoval se z výhry autor vítězné trefy Škoda.

Na inkasovaný gól zareagovala Slavia zvýšeným úsilím, vyrovnala hru, koncovce však chyběla přesnost.

Po přestávce Slavia ožila

Po změně stran přidali Pražené na bojovnosti i dravosti v osobních soubojích. Také přesněji kombinovali, ovládli střed pole a získali územní převahu. Brňané spoléhali na defenzivu a rychlé protiútoky. Po jednom z nich v 78. minutě Paškova hlavička jen těsně minula branku.

"Vítězství jsme ubojovali. Jinak ale my hrát nemůžeme. Nejsme Plzeň nebo Sparta, abychom se prosadili technickou hrou. Závěr byl trochu dramatický," dodal brankář Melichárek, který kvůli nemoci v prvních dvou kolech chyběl a ještě nebyl zcela zdráv. Jenže na tréninku se zranil brankář Doležal. "Musel jsem proto do branky. Chtěl jsem pomoci týmu. Jinak bych ještě odpočíval," vysvětlil situaci brněnský brankář.

Ve snaze o vyrovnání slávisté v závěru otevřeli hru, jejich útoky ale narážely do přehuštěných zadních řad Brňanů. Ti vypětím všech sil a za cenu kouskování hry těsné vítězství v nervózním závěru uhájili.

3. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 28. Michal Škoda. Rozhodčí: Proske - Hájek, Kubr. ŽK: Řezníček, Keresteš, Melichárek - Dostál, T. Jablonský, Bazala. Diváci: 5090.

Brno: Melichárek - P. Buchta, Košťál, Frelih, Keresteš - Malík (67. Chrien), Lacko - Pašek (84. Vávra), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (89. Lutonský). Trenér: Kotal.

Slavia: Berkovec - Dostál (69.Voltr), Bílek, Deli, T. Jablonský - R. Hrubý (85. Bazala), Souček - Mikula, Piták, Zmrhal (46. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

před 40 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 47 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.