Sláva na Realu: Ronaldo vstřelil 400. branku kariéry

6. 1. 2014 22:50
Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Celtu Vigo 3:0. V závěru se dvakrát prosadil Cristiano Ronaldo, který se s 20 brankami v sezoně dostal do čela tabulky střelců.
Cristiano Ronaldo dosáhl fenomenální hranice 400 soutěžních gólů
Cristiano Ronaldo dosáhl fenomenální hranice 400 soutěžních gólů | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Celtu Vigo 3:0 a dál ztrácejí pět bodů na vedoucí dvojici Barcelona - Atlético. Třetí tým tabulky rozhodl zápas s outsiderem až v druhém poločase.

V 67. minutě skóroval Karim Benzema a v závěru se dvakrát prosadil Cristiano Ronaldo, který se s 20 brankami v sezoně dostal do čela tabulky střelců. O jeden zásah předstihl Diega Costu z Atlética.

Ve třetí minutě nastavení si portugalský kanonýr připsal jubilejní 400. gól v kariéře - 230 jich dal za Real, 118 za Manchester United, pět za Sporting Lisabon a 47 za reprezentaci. Osmadvacetiletá hvězda potřebovala k dosažení této hranice 653 zápasů.

Ve španělské lize dal Ronaldo za Real už 166 branek a odpoutal se od někdejšího mexického kanonýra Huga Sáncheze (164) na čtvrtém místě klubové tabulky střelců.

Pětigólovou kanonádu předvedl Villarreal, který na hřišti Vallecana především díky hattricku Ucheho zvítězil 5:2 a poskočil na šesté místo.