Šlágr ligy zastínila sanitka, Naumov má zlomenou nohu

ČTK ČTK
13. 3. 2010 22:30
Fotbal bolel. Slavia - Teplice 0:0 na góly, 2:1 na vážně zraněné
S podobným výrazem opouštěl Riste Naumov (vpravo) hřiště v sanitce
S podobným výrazem opouštěl Riste Naumov (vpravo) hřiště v sanitce | Foto: Reuters

Praha - Šlágr fotbalové ligy mezi Slavií a Teplicemi pokazila série zranění. Nejhorší utrpěl útočník Slavie Riste Naumov, který opustil hřiště v sanitce se zlomenou nohou.

Do nemocnice během prvního poločasu zamířili i domácí Petr Janda a teplický Milan Matula, kteří se srazili hlavami a u obou bylo podezření na frakturu lebky.

Čtěte také: Šlágr ligy skončil bez branek. Teplice vedou o čtyři body

Ve všech případech přitom šlo o nezaviněné srážky.

Janda s Matulou se srazili hlavami

Janda si uprostřed hřiště zpracovával míč zády k brance, Matula ho chtěl přeskočit, jenže místo toho se oba srazili hlavami. Okamžitě museli do kabin, potácející se záložník Slavie dokonce na nosítkách.

Foto: www.slavia.cz

"Soupeře jsem vůbec neviděl, odehrál jsem míč," posteskl si později.

U Jandy hovořily první informace o fraktuře lebky, pak je ale Slavia korigovala. "Janda je v nemocnici, má podezření na otřes mozku," řekl o poločasové přestávce mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Vyšetření CT u hráče neprokázalo po otřesu mozku vážnější nitrolebeční poranění. Lékaři mu však nařídili nejméně týdenní klid.

Podobně dopadl i Matula, který po souboji krvácel z ucha a bylo podezření na zlomeninu spodiny lebeční. "Pravděpodobně je to 'jen' porušený zvukovod, víc ukáže až další vyšetření," uvedl po zápase teplický kouč Jiří Plíšek.

Naumov ještě večer podstoupil operaci

To nejhorší ale teprve mělo přijít. V závěru první půle vlétl do dalšího ostrého souboje domácí Naumov, u míče byl později než odkopávající Klein a pak už úřadovala setrvačnost.

Naumovovi se v letu otočila noha a přímo na trávník pro něj musela sanitka. Podle prvních informací utrpěl otevřenou zlomeninu v oblasti bérce. "Je to zlomené, Riste podstoupí večer operaci," řekl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal.

"Bylo to do šprajcu, ale já byl u míče blíž. Odehrál jsem ho první, zatímco on to měl na dlouhou nohu. Pak jsme se srazili, ale nebyl to faul. Narazil mi někam pod chránič do holeně, taky mě to dost bolelo," řekl teplický obránce.

Po zápase předstoupil před novináře se zarudlýma očima a evidentně nebyl ve své kůži. "Mrzí mě to, snažil jsem se mu potom hned omluvit, i když to nebyla moje vina. Asi mě ani moc nevnímal," dodal Klein.

Klein: Moc mě to mrzí. Tohle ve vás zůstane

Přiznal, že soustředit se na zbytek zápasu nebylo jednoduché.

Martin Klein
Martin Klein | Foto: FK Teplice

"Tohle ve vás prostě zůstane. Chvíli chodíte do soubojů opatrněji a musíte na to chvílemi myslet, ale člověk se s tím prostě musí poprat. Jednou už jsem to zažil, když se při zápasu zranil Pavel Krmaš a zlomil si v pádu obě ruce," řekl Klein.

První poločas se musel nastavovat o málo vídaných 12 minut, zápas se tím ale rozhodně neuklidnil.

Domácí fanoušci sice nejdřív vyprovodili sanitku skandováním Naumovova jména, pak ale chvíli při každé akci Teplic bučeli a hvízdali a až do konce zápasu reagovali na ostřejší souboje hodně popuzeně.

"Od fanoušků se to čeká, ale hráči byli v klidu. Všichni z toho byli spíš přešlí," dodal Klein.

Trenéři: Všichni jsme byli hodně zmrazení

Trenéři obou týmů se shodli, že nepříjemné momenty s vážnými zraněními hráčů zápas výrazně negativně ovlivnily.

Foto: Ludvík Hradilek

"Rozhodně nebylo příjemné, že jsme do přestávky přišli o dva hráče. Navíc zranění Risteho (Naumova) bude asi hodně komplikované. Určitě to zápas ovlivnilo, hra byla hodně rozkouskovaná," řekl slávistický kouč Karel Jarolím.

"Zdravotní stav je jedna stránka, sportovní je druhá, mrzí nás obojí," dodal Jarolím.

Podobný názor měl i teplický trenér Jiří Plíšek.

"Zápas se mi ale nehodnotí lehce. Nastupovali jsme do něj s tím, že půjdeme za vítězství, ale zranění to ovlivní. Každý si asi uvědomí, že zdraví hráčů je vždy o něco důležitější než vítězství. Všichni jsme byli hodně zmrazení."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy