20. 12. 2009 22:49
La Coruňa - Valencia 0:0, Real - Zaragoza 6:0
Real Madrid nastřílel Zaragoze šest branek
Real Madrid nastřílel Zaragoze šest branek | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize před vánoční pauzou deklasovali Zaragozu 6:0 a přiblížili se na rozdíl dvou bodů vedoucí Barceloně, která v sobotu vyhrála mistrovství světa klubů v Abú Zabí.

Díky kanonádě "Bílý balet" předčil svého velkého rivala v počtu nastřílených branek, kterých dal v 15 zápasech čtyřicet.

Už v prvním poločase vstřelili po dvou gólech Higuaín a Van der Vaart, jenž skóroval v 26. a v 28. minutě. Higuaín zaokrouhlil svou letošní bilanci v lize na deset branek a pojistil si pozici nejlepšího střelce Realu.

"Hrajeme pořád líp a líp," liboval si po zápase argentinský kanonýr. Po přestávce se trefil i nejdražší hráč světa Cristiano Ronaldo a prosadil se také střídající Karim Benzema, jenž gólem oslavil 22. narozeniny.

Zaragozu poprvé vedl prozatímní kouč José Aurelio Gay, jenž nahradil Marcelina Garcíu, který byl po porážce s Bilbaem v předchozím utkání odvolán. Po sobotním debaklu zůstává Zaragoza dál v sestupové zóně.

Zatímco Realu se daří, jeho městský rival Atlético se stále nemůže dostat z herní krize. Tentokrát jen remizovalo 1:1 na hřišti Tenerife. Madridský celek navíc mohl být rád alespoň za bod, jelikož domácí ještě neproměnili pokutový kop.

Atlético, za které odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši, se tak stále pohybuje na pozicích s bezprostřední hrozbou sestupu. Od předposlední Zaragozy ho dělí jen dva body.

Fotbalisté Sevilly podlehli Getafe 1:2 a poprvé před svými diváky v domácí soutěži prohráli.

Hosté si vypracovali v sobotním zápase rozhodující náskok už v úvodní půlhodině, ve které se dvakrát prosadil jejich nejlepší střelec Soldado. Čtyřiadvacetiletý útočník Getafe zaznamenal v lize už deset přesných zásahů.

Třetí tým tabulky sice po dobrém vstupu do druhé půle snížil zásluhou útočníka Negreda, ale další branky už nepřidal.

Ve šlágru kola mezi La Coruňou a Valencií čekali diváci na gól marně. I remíza však domácím stačila k poskočení na šesté místo před Bilbao.