Šlágr italské ligy se povedl Juventusu, nad Laziem zvítězil

18. 4. 2015 23:02
Souboj dvou nejlepších týmů italské fotbalové ligy dopadl lépe pro vedoucí Juventus Turín. Nad Laziem Řím vyhrál 2:0
Leonardo Bonucci slaví gól Juventusu
Leonardo Bonucci slaví gól Juventusu | Foto: Reuters

Turín - Souboj dvou nejlepších týmů italské fotbalové ligy dopadl lépe pro vedoucí Juventus Turín. Nad Laziem Řím vyhrál 2:0, góly dali už v prvním poločase Tévez a Bonucci. Obhájce titulu má v čele už patnáctibodový náskok.

Lazio sice soupeře přestřílelo poměrem 17:8, produktivní však byla pouze domácí "Stará dáma". V 17. minutě otevřel skóre argentinský kanonýr Tévez, jenž je s 18 brankami v čele tabulky střelců Serie A. O jedenáct minut později na něj navázal obránce Bonucci, který s míčem přeběhl půl hřiště a z hranice vápna s přehledem překonal gólmana Marchettiho.

Lazio neuspělo po předchozích osmi výhrách, v závěru navíc dostal Cataldi červenou kartu po faulu na Téveze.

Sampdoria remizovala s Cesenou 0:0 a poskočila na páté místo o bod před Fiorentinu, jež má pondělní utkání s Hellasem Verona k dobru.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:

Sampdoria Janov - Cesena 0:0, Juventus Turín - Lazio Řím 2:0 (17. Tévez, 28. Bonucci).

1. Juventus Turín 31 22 7 2 59:15 73
2. Lazio Řím 31 18 4 9 58:30 58
3. AS Řím 30 15 12 3 41:22 57
4. Neapol 30 14 8 8 50:37 50
5. Sampdoria Janov 31 12 14 5 38:31 50
6. Fiorentina 30 13 10 7 43:34 49
7. FC Janov 30 11 11 8 42:34 44
8. FC Turín 30 11 10 9 35:32 43