Šlágr Arsenalu s Newcastlem skončil remízou, United si naopak zastříleli

3. 1. 2023 22:52
Fotbalisté vedoucího Arsenalu ve šlágru 19. kola anglické ligy doma remizovali bez branek s třetím Newcastlem a vedou neúplnou tabulku o osm bodů před obhájcem titulu Manchesterem City. Jeho městský rival United na svém stadionu porazil Bournemouth 3:0 a upevnil si čtvrté místo.
Hráči Arsenalu a Newcastlu spílají rozhodčímu
Hráči Arsenalu a Newcastlu spílají rozhodčímu | Foto: Reuters

Arsenal nedokázal překonat pevnou obranu soupeře. Zřejmě nejblíže ke gólu měli "Kanonýři" až v 87. minutě, ale Nketiah nevyzrál na brankáře Popea. Londýnští lídři poprvé v ligové sezoně doma nezvítězili. Oba týmy ale v Premier League protáhly dlouhé série bez porážky: Arsenal na 11 zápasů a Newcastle na 13.

Manchester United na stadionu Old Trafford nasměroval ke čtvrté ligové výhře po sobě Casemiro, jenž otevřel skóre ve 23. minutě. Krátce po pauze přidal pojistku Shaw a v 86. minutě skóroval i Rashford.

Šestnáctý Everton doma s Brightonem utrpěl debakl 1:4. Hostům zařídil vedení ve 14. minutě Mitoma, mezi 51. a 57. minutou se trefili Ferguson, March a Gross. V nastavení porážku liverpoolského týmu zmírnil Gray proměněnou penaltou. "Racci" jsou na osmém místě, venku naplno bodovali potřetí za sebou.

Nováček Fulham zvítězil 1:0 v Leicesteru gólem Mitroviče, protáhl vítěznou šňůru na tři kola a je na sedmé pozici. Domácí prohráli potřetí v řadě a jsou třináctí.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Arsenal - Newcastle 0:0, Everton - Brighton 1:4 (90.+2 Gray z pen. - 14. Mitoma, 51. Ferguson, 54. March, 57. Gross), Leicester - Fulham 0:1 (17. Mitrovič), Manchester United - Bournemouth 3:0 (23. Casemiro, 49. Shaw, 86. Rashford).

1. Arsenal 17 14 2 1 40:14 44
2. Manchester City 16 11 3 2 44:16 36
3. Newcastle 18 9 8 1 32:11 35
4. Manchester United 17 11 2 4 27:20 35
5. Tottenham 17 9 3 5 33:25 30
6. Liverpool 17 8 4 5 34:22 28
7. Fulham 18 8 4 6 30:27 28
8. Brighton 17 8 3 6 32:25 27