Skvělý Pavlenka opět neinkasoval, ale jeho Brémy zase nevyhrály

22. 10. 2017 15:38
Fotbalisté Brém potřetí z posledních čtyř utkání německé bundesligy uhráli bezbrankovou remízu, tentokrát s posledním Kolínem nad Rýnem. Velkou zásluhu na tom měl český gólman Jiří Pavlenka, který pochytal osm střel a opět udržel čisté konto.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: ČTK

Kolín nad Rýnem - Hráči Werderu neskórovali už 394 minut a s pouhými třemi vstřelenými góly mají nejhorší útok soutěže právě spolu s Kolínem. A zrovna v Kolíně, který má i nejhorší obranu, potvrdili své trápení, když jen jednou vystřelili mezi tři tyče.

Byla to ale velká šance, při níž Eggesteinova hlavička už mířila za čáru, ale obránce Rausch ji dokázal vykopnout z prázdné branky, aniž by dovolil dorážku dalšímu Čechovi v sestavě Brém Theodoru Gebre Selassiemu. Těsně před tím měl šanci i domácí tým, ale Guirassy netrefil dobře míč a místo odkryté branky ho poslal vedle.

Hertha Berlín bez zraněného Vladimíra Daridy remizovala 1:1 ve Freiburgu. Oba góly padly z pokutových kopů. Jako první se prosadil domácí Haberer. Hertha dostala možnost srovnat rovněž z penalty, ale Kalou vysoko přestřelil. Hned dvě minuty na to ale sudí i po konzultaci s videem odpískal pro Herthu další penaltu, míč si vzal opět Kalou a tentokrát už se nemýlil.

Německá fotbalová liga - 9. kolo: Kolín nad Rýnem - Brémy 0:0, Freiburg - Hertha Berlín 1:1 (52. Haberer z pen. - 80. Kalou z pen.),