Skvělý Brighton obral o body mistra. Paraguayský zázrak dal jeden z gólů sezony

24. 5. 2023 22:58
Již jistý mistr anglické fotbalové ligy Manchester City v předposledním kole remizoval 1:1 v Brightonu a poprvé po 12 zápasech Premier League nevyhrál. Domácí si díky bodu zajistili konečné šesté místo v tabulce a v příští sezoně si zahrají Evropskou ligu.
Julio Enciso
Julio Enciso | Foto: Reuters

Fotbalisté City získali už o víkendu jistotu pátého titulu za posledních šest let, k němuž chtějí v červnu přidat triumfy v Anglickém poháru a Lize mistrů. V Brightonu vykročili za prodloužením vítězné série ve 25. minutě, kdy se trefil Phil Foden.

Sedm minut před přestávkou ale vyrovnal nádhernou střelou do horního rohu branky Julio Enciso a další regulérní góly už nepadly.

Ještě před poločasem neplatila kvůli ofsajdu trefa domácího Dannyho Welbecka, v závěru pak VAR odvolal branku kanonýra Erlinga Haalanda kvůli jeho předchozímu faulu. City v domácí soutěži nevyhráli poprvé od února.

Brighton měl už od víkendu jistotu, že si poprvé v klubové historii zahraje v evropských pohárech, po dnešku ví, že to bude v druhé nejvýznamnější Evropské lize.