Skvělí Češi v Itálii: Barák parádně rozhodl, Zima pomohl vyřadit slavný AC Milán

12. 1. 2023 21:07
Záložník Antonín Barák zařídil svým gólem fotbalistům Fiorentiny postup do čtvrtfinále Italského poháru. Jeho tým porazil Sampdorii Janov 1:0 poté, co se český reprezentant v 25. minutě trefil krásně z voleje.
Gól Antonína Baráka v osmifinále Italského poháru | Video: Youtube.com

Barák dal pátý soutěžní gól za Fiorentinu, kam přišel v létě z Verony. V utkání proti Sampdorii odehrál 83 minut.

Dalším soupeřem Fiorentiny bude FC Turín s obráncem Davidem Zimou, který překvapivě vyřadil úřadujícího ligového mistra AC Milán.

Zimův tým hrál už ve středu na San Siru od 70. minuty v deseti, přesto zvítězil 1:0 po prodloužení.

Turín je v ligové tabulce desátý o 14 bodů za třetím AC, přesto dokázal ve středu pozdě večer favorita zaskočit.

Přitom v 70. minutě přišel o vyloučeného obránce Koffiho Djidjiho a čelil domácím v oslabení.

Kouč hostů reagoval stažením útočníka Antonia Sanabrii a poslal na hřiště Zimu, který pomohl udržet outsiderovi čisté konto.

Zápas rozhodl ve 114. minutě gólem záložník Michel Adopo.