Na Euru se představí celé bývalé Rakousko-Uhersko, Británii chybí jen Skotsko

Během sobotního odpoledne se v Paříži losovaly základní skupiny Eura, které odstartuje zápasem mezi domácí Francií a Rumunskem za necelých sedm měsíců.
Losování se ujal i mistr Evropy a střelec vítězné penalty z Bělehradu 1976 Antonín Panenka.
Domácí Francie byla nasazená do skupiny "A". Jako pořádající reprezentace si Francie nemusela projít kvalifikací a automaticky se nacházela v prvním výkonnostním koši. Reprezentace galského kohouta, ale řeší problém uvnitř týmu. Kanonýr Realu Madrid Karim Benzema byl dokonce vyřazen z reprezentace kvůli podílení se na vydírání spoluhráče Mathieho Valbueny.
Z třetího výkonnostního koše doplní domácí ve skupině "A" Rumunsko, které postoupilo přímo z kvalifikační skupiny z druhého místa. A na Euro se Rumuni podívají znovu po osmi letech. Nejlepšími střelci v kvalifikaci se stali se dvěmi brankami Cristian Budescu, Bogdan Stancu a Paul Papp.
Největším překvapením kvalifikačních bojů se stali bezesporu Albánci, kteří postoupili na Euro poprvé v historii. Také přímo z druhého místa ve skupině a v kvalifikaci za sebou nechali třeba Dánsko a Srbsko. Do skupiny "A" se dostali ze čtvrtého výkonnostního koše. Českému fanouškovi je známy především útočník Bekim Balaj, který se mihnul v obou pražských "S".
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
13. 12. 2015 8:19
Mistrovství Evropy ve Francii se blíží. Na Euru se představí celé bývalé Rakousko-Uhersko. Británii chybí akorát Skotsko. Chybí Nizozemci.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy