Na Euru se představí celé bývalé Rakousko-Uhersko, Británii chybí jen Skotsko

Během sobotního odpoledne se v Paříži losovaly základní skupiny Eura, které odstartuje zápasem mezi domácí Francií a Rumunskem za necelých sedm měsíců.
Losování se ujal i mistr Evropy a střelec vítězné penalty z Bělehradu 1976 Antonín Panenka.
Domácí Francie byla nasazená do skupiny "A". Jako pořádající reprezentace si Francie nemusela projít kvalifikací a automaticky se nacházela v prvním výkonnostním koši. Reprezentace galského kohouta, ale řeší problém uvnitř týmu. Kanonýr Realu Madrid Karim Benzema byl dokonce vyřazen z reprezentace kvůli podílení se na vydírání spoluhráče Mathieho Valbueny.
Z třetího výkonnostního koše doplní domácí ve skupině "A" Rumunsko, které postoupilo přímo z kvalifikační skupiny z druhého místa. A na Euro se Rumuni podívají znovu po osmi letech. Nejlepšími střelci v kvalifikaci se stali se dvěmi brankami Cristian Budescu, Bogdan Stancu a Paul Papp.
Největším překvapením kvalifikačních bojů se stali bezesporu Albánci, kteří postoupili na Euro poprvé v historii. Také přímo z druhého místa ve skupině a v kvalifikaci za sebou nechali třeba Dánsko a Srbsko. Do skupiny "A" se dostali ze čtvrtého výkonnostního koše. Českému fanouškovi je známy především útočník Bekim Balaj, který se mihnul v obou pražských "S".
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
13. 12. 2015 8:19
Mistrovství Evropy ve Francii se blíží. Na Euru se představí celé bývalé Rakousko-Uhersko. Británii chybí akorát Skotsko. Chybí Nizozemci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy