Škrtel v Liverpoolu: Slovák, jehož si pletou s Barošem

Martin Jůzek, maj
24. 11. 2009 12:00
Martin Škrtel bydlí v domě po Milanu Barošovi
Martin Škrtel na snímku v zápase Slovensko - Česko při bránění Jana Kollera
Martin Škrtel na snímku v zápase Slovensko - Česko při bránění Jana Kollera | Foto: Reuters

Liverpool - Slovenský fotbalista Martin Škrtel se už zabydlel v Liverpoolu. Občas se mu však zdá, že si ho spletou s Milanem Barošem, který kdysi ve slavném anglickém klubu také působil.

Zdá se vám, že si oba nejsou podobní? Máte pravdu. Jenže tento omyl má snadné vysvětlení.

Škrtel se totiž nastěhoval do stejného domu, jenž před lety patřil právě českému útočníkovi.

Čtěte dále: Liverpool pod palbou. Škrtel a spol. špatně brání

"Ještě teď mu sem přichází dopisy," řekl Škrtel slovenskému deníku Sme.

Kdo by to čekal, když Baroš odešel z Anfield Road před více než čtyřmi lety. "On se do něj nastěhoval jako první z klubu, pro něho to tu vlastně stavěli," poznamenal ještě slovenský reprezentant ke svému bydlení.

Společnost mu v luxusní a uzavřené čtvrti dělají další fotbalisté Liverpoolu, vedle něj dokonce žije asi největší hvězda "Reds" Fernando Torres. Naproti má zase domek brazilský obránce Fabio Aurelio.

Více si však rozumí se španělským kanonýrem Torresem. "Není to žádná nafoukaná hvězda a vídáme se i mimo stadion. Oba máme psy, občas je spolu venčíme," uvedl čtyřiadvacetiletý obránce.

Když jde ale asi nejznámější slovenský fotbalista do města, většinou si oblékne na hlavu čepici.

Čtěte také: Slováky děsí Tehelné pole. Zbourejte to, radí Škrtel

Hlavně proto, aby ho nepoznal každý fanoušek. "Zvykl jsem si. Neříkám, že jsou lidé otravní, ale často chtějí podpis nebo fotku. Snažím se jim vyhovět, ale nejde to pořád," konstatoval Škrtel.

Přitom do Liverpoolu přicházel před necelými dvěma roky jako vcelku neznámý hráč.

Trenér Benitez za něj zaplatil 6,5 milionů liber Petrohradu a čekalo se, co Škrtel ukáže. "Lidé mě skoro neznali, protože tu ruskou ligu moc nesledují. Já si ale získal respekt vystupováním na hřišti," podotkl stálý člen základní sestavy Liverpoolu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy