Skotové vyloupili Prahu. Vrbův tým v přípravě padl po bezzubém výkonu

Skotové se na Letné gólem pochlubili, český útok byl bezzubý
V hledišti domovského hřiště Sparty přitom vedle prvního muže českého fotbalu  Miroslava Pelty...
.... zasedl  také úspěšný kouč Dušan Uhrin starší.
Českému týmu chyběly opory brankář Čech, kapitán Rosický a dvojice záložníků Pavelka s Plašilem. Premiérový start za reprezentační A-tým si připsali gólman Koubek a záložník Frýdek, který tím oslavil 24. narozeniny.
Zápasu předcházela minuta ticha za oběti teroristických útoků v Bruselu...
24. 3. 2016 22:39
Český národní tým na Letné prohrál se Skotskem. V utkání padl jediný gól.

Praha - Nepříjemnou porážku musejí skousnout fanoušci českého národního týmu 78 dní před začátkem evropského šampionátu. Fotbalisté doma na Letné v přípravném utkání na Euro 2016 ve Francii podlehli Skotsku 0:1. Jedinou branku vstřelili hosté už v 10. minutě.

Češi byli v úvodu zápasu lepší, potom ale v jejich hře převážila křeč. Bezzubý výkon na statečně bojujícího soka nestačil. Tým trenéra Pavla Vrby prohrál páté z posledních šesti přípravných utkání.

Frýdek a Koubek debutovali

"Možná jsme měli trochu smůlu, z jediné akce soupeře v první půli jsme dostali gól. Sami jsme těch šancí měli o dost víc, ale neprosadili jsme se. Neklidný nejsem, tyhle zápasy jsou hlavně kvůli tomu, abychom si vyzkoušeli různé varianty," zhodnotil zápas kouč reprezentace.

"Byli jsme dnes málo důrazní před brankou soupeře. A z jediné nebezpečné akce soupeře jsme hned inkasovali. Celou dobu jsme se snažili dát gól, ale nepovedlo se," řekl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi záložník Kamil Vacek.

"Šel jsem si to užít a vyhrát, což se ale nepovedlo. Proto nemám dobré pocity. Trému jsem neměl, běžel mi mráz po zádech při hymně," dodal Martin Frýdek, který v den svých čtyřiadvacátých narozenin zažil premiéru v národním týmu. Kromě něj debutoval v základní sestavě také liberecký brankář Tomáš Koubek.

Dočkal trefil z přímého kopu břevno

Zápasu předcházela minuta ticha za oběti teroristických útoků v Bruselu a dnes zesnulou nizozemskou fotbalovou legendu Johana Cruyffa. Domácí tým začal aktivněji a v osmé minutě měl blízko k vedení. Dočkal trefil z přímého kopu břevno a Necidovu dorážku hlavou vyrazil brankář McGregor.

Skotové se v úvodu příliš do útoku nedostávali, ale z první šance udeřili. Sivok v desáté minutě prohrál ve středu pole souboj, McLean vysunul kolmou přihrávkou Anyu a ten zamířil přesně mezi Koubkovy nohy. Český celek tak ani v osmnáctém utkání pod trenérem Vrbou neudržel čisté konto.

Reprezentanty inkasovaná branka nerozhodila a začali stupňovat tlak. Daridovu dalekonosnou hlavičku vyrazil brankář McGregor a v šestnácté minutě si poradil i s povedeným Frýdkovým pokusem.

Jedinou šanci druhé půle měl Pudil

Skotové, kteří na rozdíl od českého celku nepostoupili na Euro a budují mužstvo na příští kvalifikaci, ve zbytku první půle otupili český tlak a do pauzy už nepustili domácí do gólové šance.

Ani po přestávce už Češi nebyli tak nebezpeční jako v úvodní půlhodině. Jako první dokonce zahrozil soupeř a McLean křížnou střelou minul zadní tyč. V 64. minutě pak hlavička po přímém kopu skončila těsně vedle domácí branky. Poté oba týmy marně žádaly penaltu.

Kouč Vrba prostřídal sestavu a jeho svěřenci si větší šanci vytvořili až osm minut před koncem. Přízemní střelu střídajícího Pudila ale vyrazil gólman McGregor a na víc už se domácí nezmohli.

Přípravné fotbalové utkání:

ČR - Skotsko 0:1 (0:1)

Branka: 10. Anya. Rozhodčí: McLaughlin - Broughton, Lynch (všichni Ir.). ŽK: Limberský, Skalák (oba ČR). Diváci: 14.580.

ČR: Koubek - Kadeřábek, Sivok, Kadlec, Limberský - Vacek (77. Mareček), Darida (87. Rada) - Dočkal (65. Kolář), Frýdek (46. Skalák), Šural (77. Pudil) - Necid (65. Vydra). Trenér: Vrba.

Skotsko: McGregor - Hutton, Martin, Berra, Robertson (58. Bannan) - McLean (58. Phillips), Snodgrass, Mulgrew, Fletcher, Anya (87. Caddis) - McCormack (77. Watt). Trenér: Strachan.