25. 11. 2007 19:05
Na programu je 14. kolo fotbalové Gambrinus ligy
Tým Ladislava Škorpila prohrál v Českých Budějovicích
Tým Ladislava Škorpila prohrál v Českých Budějovicích | Foto: Aktuálně.cz

České Budějovice - Šňůra neporazitelnosti libereckého trenéra Ladislava Škopila je u konce. Kouč, který od svého návratu na lavičku severočeského klubu ani jednou neprohrál, se v neděli musel sklonit v Českých Budějovicích. V rámci 14. kola fotbalové Gambrinus ligy zde se svým týmem prohrál 0:2.

Budějovice vstoupily do utkání velmi aktivně a už po osmi minutách se ujaly vedení. To se k přímému kopu postavil Jaroslav Černý a jeho střela z 30 metrů překvapila hostujícího brankáře Zlámala.

Liberci chyběl v obraně zraněný Pavel Košťál a na hře hostů to bylo znát. Jihočeši se mohli dostat ještě do konce poločasu do dvoubrankového vedení, ovšem jak Stráský, tak ani Mrkvička své šance nezakončili přesně.

Bohemians 1905 doma selhali, Zlín odváží výhru - čtěte ZDE

V druhé části se proto hosté hnali za vyrovnáním. V obrovské šanci se ocitl v 54. minutě Polák, k němuž se dostal sražený přímý kop Papouška. V nadějné situaci však branku minul. Do další šance se tlačil o chvíli později Blažek, jenže v dobré šanci upadl a jeho výzvy k odpískání pokutového kopu nebyly vyslyšeny.

V Boleslavi rozhodovaly penalty, Teplice vezou bod - více ZDE

Proto později udeřilo na druhé straně. V 69. minutě se po centru Plocka prosadil hlavou Stráský a stanovil skóre na konečných 2:0.

Plzeň vyhrála v Jablonci

Dalším neúspěšným severočeským klubem se stal v neděli i Jablonec. V souboji s Plzní inkasoval rozhodující branku šest minut před koncem zápasu a na domácím hřišti prohrál 0:1.

V samotném utkání příliš vzruchu nebylo. I tak měli svěřenci Františka Komňackého v prvním poločase více ze hry. V 35. minutě se dostal do nadějné situace Baranek, ale v pádu nedokázal přesně zamířit. Krátce před přestávkou ještě ohrozil plzeňskou branku Nulíček, ovšem jeho hlavičku tentokrát vytěsnil Daněk.

V druhém poločase už toho moc ani jeden tým nenabídl, a tak o osudu utkání nakonec rozhodla 84. minuta. Hostující Marek Jarolím dostal ideální přihrávku a tváří v tvář Špitovi nezaváhal. Plzeň má po nedělní výhře na svém kontě už 24 bodů. Sestupem ohrožený Jablonec zůstává na 11 bodech.

Most zvládl důležitý duel s Žižkovem

Souboj dvou týmů z chvostu ligové tabulky začal lépe domácí Most a už v 11. minutě otevřel skóre zápasu hlavičkou makedonský kanonýr Goce Toleski.

Zvýšit náskok pak mohli domácí ve 25. minutě. Holenda ovšem v přímém souboji s brankářem Bartalským neuspěl.
Hosté se v prvním poločase dostali do jediné vážnější příležitosti, jenže jejich gól ze 34. minuty nebyl uznán pro signalizovaný ofsajd.

I ve druhé půli působila obrana Mostu velmi kompaktně a svěřenci Stanislava Grigy hledali jen velmi stěží cestu k Acevského brance. Šance se jim proto naskytla až ve druhé minutě nastaveného času, kdy však Procházka nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Most se díky tomu posunul na předposlední příčku s 11 body. Žižkov má jen o dva body více.