Škodův sen v derby? Zjistit, jak chutná gól Spartě

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
8. 4. 2015 16:42
Slávistický kanonýr Milan Škoda spřádá plány, jak dát v derby gól Spartě.
Milan Škoda
Milan Škoda | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Je lídrem letošních střeleckých statistik se 13 brankami. Když připočteme i jeho trefy v dresu Bohemians, má fotbalový kanonýr Milan Škoda na kontě už 36 ligových gólů, přesto mu jeden zářez chybí.

"Zatím nevím, jak chutná gól proti Spartě. Určitě bych rád gól dal, abych pomohl týmu. Tak uvidíme," prohlásil slávistický útočník na tiskové konferenci před sobotním pražským derby se Spartou.

Milane, v sobotu vyrukujete proti aktuálně nejlepší obraně v lize, co na ní bude platit?
Nejlepší obranu sice mají, ale když se budeme snažit hrát útočný fotbal, jako například na začátku jara v Liberci, tak bychom se mohli prosadit. Nesmíme být zakřiknutí, jako jsme byli třeba v Plzni.

Mohlo by vám pomoct, že Sparta si další ztrátu nemůže dovolit?
Sparta asi bude trošku pod tlakem, protože musí vyhrát, ale to i my. Kdybychom nebodovali, můžeme zase spadnout níž a to určitě nechceme. Takhle před zápasem bych možná bral i remízu, ale není to náš cíl.

Když jste hráli derby na podzim byl to souboj o horní příčky, čím to, že opět přišel takový propad?
Není to dobrá situace, do jara jsme vstoupili krásně a pak se to zase nějak zlomilo, prohráli jsme těsně s Plzní, smolně s Mladou Boleslaví a najednou to bylo obráceně. Ale čím to je? To nevím.

Může případná výhra v derby smazat ta předchozí zaváhání?
Když vyhrajeme, tak to bude super, možná to trochu předchozí ztráty přebije, ale že by to smazalo to manko, které teď v tabulce máme, to určitě ne.

V čele ligových střelců vás stíhá, berete derby i jako váš minisouboj?
To ne. Souboj s Davidem Lafatou to nebude. Spíš to beru týmově, že tam chceme jako mužstvo něco uhrát. Zatím vlastně nevím, jak chutná gól proti Spartě. Určitě bych rád gól dal, abych pomohl týmu, ale k čemu mi bude, když dám gól, David ne, ale pak prohrajeme.

V utkání vám bude chybět rovnou několik hráčů ať už kvůli kartám nebo zranění, jak moc velký problém to bude?
Když chybí jeden hráč, tak se to dá zvládnout, když jich bude víc, tak to bude nepříjemnost, ale my jsme letos málokdy hráli v kompletní sestavě, takže se s tím nějak popereme.

Vyčítali jste po zápase s Bohemians Vukadinovi Vukadinovičovi tu červenou kartu?
Nijak jsme mu to nevyčítali. S ním je to těžký, nejdřív neudělá za zápas jediný faul a pak rovnou červená. Moc jsme se o tom s ním už pak nebavili.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Senát USA odmítl námitku, že soudit Trumpa po odchodu z funkce je protiústavní. Podle AP se ale ukázalo, že úspěch ústavní žaloby je nepravděpodobný

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Federální soudce zakázal vládě USA vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti

Federální soudce zakázal americké vládě vymáhat 100denní moratorium na deportace, které po inauguraci nového prezidenta Joea Bidena nařídilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti. Příkaz soudce Drewa Tiptona novou politiku blokuje na 14 dní, přičemž se vztahuje na celé americké území. Podle agentury Reuters se očekává, že vláda se proti verdiktu odvolá. Vydáním dočasného zákazu soudce vyhověl státu Texas, který v pátek federální vládu kvůli pozastavení deportací zažaloval. Moratorium se týká většiny deportací a je klíčovou součástí Bidenovy imigrační politiky, píše agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy