Plzeň rozstřílela Baník čtyřmi góly, vyhrála i Sparta

Dostihy na čele ligy pokračují, Plzeň i Sparta předstihly Boleslav
Beznadějně poslední Baník přivítal ve Vítkovicích mistrovskou Plzeň. Není se co divit, že měl Jiří Pavlenka o zábavu postaráno.
Baníkovská obrana v první půli fungovala. Ve vzdušných soubojích byli domácí silnější.
Jan Holenda se sice na hrotu útoku o míče doslova pral, ale v prvním dějství se neprosadil.
V tvrdém souboji se objevili netradičně i Tomáš Hořava s Davorem Kukecem.
8. 11. 2015 17:01
V rámci 13. kola nakonec Slavia remizovala v Edenu s Bohemkou 2:2, když druhý gól dal domácí Milan Škoda až v 87. minutě. Sparťané doma porazili Teplice 3:1 a vrátili se na první místo v tabulce o skóre před Plzeň a dva body před Mladou Boleslav.

Ostrava - Jednoznačným způsobem přejela mistrovská Plzeň Baník a na jeho hřišti v rámci 13. kola vyhrála 4:0. Všechny čtyři trefy přitom zaznamenali Západočeši až po přestávce. Sparťané doma porazili Teplice 3:1 a vrátili se na první místo v tabulce o skóre před Plzeň a dva body před Mladou Boleslav.

Severočeši už v 5. minutě vedli zásluhou Štěpána Vachouška, ovšem ještě do poločasu skóre otočili Kehinde Fatai a Ladislav Krejčí. Po změně stran přidal další gól znovu Fatai.

Trefit se mohl i Dočkal, to když po brejku fauloval Dressler Jiráčka a sudí odpískal penaltu. Tu Dočkal proměnil, ale sudí Zelinka ji kvůli předčasnému vběhnutí hráčů do vápna nechal opakovat a tentokrát Slavík Dočkala vychytal. Velkou šanci z dorážky zahodil také Hybš. Sparta doma vyhrála i sedmý ligový zápas sezony.

Poprava Baníku začala po přestávce

Outsider z Ostravy s nevýraznou Plzní držel krok celý poločas a ještě před přestávkou postrašil hlavičkou Machovce i výpadem Červenky. Teprve po obrátce dostal výkon Plzně jiné parametry, ale do vedení ji pomohla chyba ostravského gólmana Pavlenky, který nezkrotil Kovaříkův centr a Hořava pohodlně dorazil do sítě.

Pak už byl na trávníku jen jeden tým. Ostrava soupeři přestala stačit v rychlosti a Viktoria rázem mohla uplatnit daleko větší fotbalové dovednosti. I další gól hostů se zrodil po dorážce: Hrošovského pokus doklepl Holenda. Západočeši po prostřídání a příchodu Ďuriše s Petrželou pak několikrát ostravskou obranu rozebrali do posledního šroubku.

Domácí se sice chvilku zlobili po neuznané trefě Mičoly z ofsajdu, ale na lepší výsledek v žádném případě pomýšlet nemohli. Petržela po brejku do otevřené obrany vstřelil třetí gól a už za dvě minuty po další rychlé akci skóroval zblízka Ďuriš.

Ostrava tak prodloužila svou tristní bilanci v sezoně už na dvanáct porážek, zůstává beznadějně poslední a na výhru proti Plzni čeká už dvanáct zápasů.

Deli "ve službách" Bohemians

Hodně dramatické bylo nedělní vršovické fotbalové derby. Nakonec Slavia remizovala v Edenu s Bohemkou 2:2, když druhý gól dal domácí Milan Škoda až v 87. minutě.

Vršovický rival vedl po 32 minutách už o dvě branky po vlastnímu gólu Deliho a Jindřiškově penaltě, kterou také zavinil hráč z Pobřeží slonoviny. Před pauzou snížil Škoda a jeho spoluhráč Piták neproměnil pokutový kop. Škoda však porážku odvrátil. "Klokani" přesto poskočili z předposledního na čtrnácté místo.

Liberečtí zaváhali v Brně, kde prohráli se Zbrojovkou 1:3. Moravané se tak dotáhli už na pátou příčku a jsou jen dva body od pohárů. Branky Brňanů. kteří už čtyři kola neprohráli, vstřelili Chrien, Řezníček a v poslední minutě Zavadil. Za hosty vyrovnal na 1:1 Rabušic, který právě v Brně před lety naskočil do velkého fotbalu.

13. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Viktoria Plzeň 0:4 (0:0)
53. Hořava, 67. Holenda, 79. Petržela, 81. Ďuriš. Rozhodčí: Marek - Pilný, Arnošt. ŽK: Kaša - Hrošovský. Diváci: 5032.

Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Lučič - Ježdík (68. Narh), Lásik - Mondek (78. Szotkowski), Kukec, Mičola (83. Holzer) - Červenka. Trenér: Korytář.

Plzeň: Bolek - Matějů, Baránek, Hejda, Limberský (87. Kučera) - Hrošovský, Hořava - Kopic (60. Petržela), Kolář, Kovařík - Holenda (74. Ďuriš). Trenér: Krejčí.

Sparta Praha - FK Teplice 3:1 (2:1)
13. a 75. Fatai, 25. Krejčí - 5. Vachoušek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Vlasjuk. ŽK: Mareček, Dočkal, Costa - Krob, Breite, Ljevakovič, Dressler. Diváci: 7766.

Sparta: Bičík - Steinhöfer (46. Jiráček), Brabec, Costa, Hybš - Mareček, Hušbauer (63. Matějovský) - Fatai, Dočkal, L. Krejčí - Lafata (89. Juliš). Trenér: Ščasný.

Teplice: Slavík - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob (54. Dressler) - Ljevakovič - Vondrášek, Vachoušek (83. Bratanovič), Breite, Fillo (83. Potočný) - Kapolongo. Trenér: Vavruška.

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 2:2 (1:2)
38. a 86. Milan Škoda - 9. vlastní Deli, 32. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Hájek. ŽK: Deli, Černý - Pauschek, Zlámal, Škerle. Diváci: 13.976.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Latka (33. Bílek), Deli, T. Jablonský - Souček, Piták - Voltr (78. Kuchta), Zmrhal, Černý (67. M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel - Jindřišek - Acosta, Hubínek, Jirásek (63. Gajič), Mosquera (69. Schick) - Čížek (84. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 3:1 (0:0)
52. Chrien, 77. Řezníček, 90. Zavadil - 66. Rabušic. Rozhodčí: Pechanec - Wilczek, Hock. ŽK: Schuster, Frelih - Shala, Sackey. Diváci: 4524.

Brno: Melichárek - Chrien, P. Buchta, Schuster, Lutonský - Lacko (90. Jakub Šural), R. Buchta - Vávra (61. Zavadil), Brigant (82. Frelih), Michal Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.

Liberec: Koubek - Mudra, Švejdík, Pokorný, Sýkora - Pavelka, Sackey, Bartl (57. Josef Šural), Shala (78. Bakoš) - Kerbr (65. Jefremov), Rabušic. Trenér: Trpišovský.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16