Skandál. Prali v Boca Juniors či River Plate špinavé peníze?

ČTK ČTK
25. 8. 2012 10:26
Argentinské úřady vyšetřují přestupy kvůli daňovým únikům.
Fanoušci argentinské Bocy Juniors.
Fanoušci argentinské Bocy Juniors. | Foto: Reuters

Buenos Aires - Argentinské úřady vyšetřují až 35 přestupů v domácím fotbalu kvůli podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz. Daňová agentura AFIP se zabývá i transakcemi slavných klubů Boca Juniors, River Plate, Racingu, San Lorenza či Independiente.

Vyšetřování je prvním důsledkem nových vládních opatření na zvýšení úspěšnosti výběru daní. Podle těch musí kluby z dvou nejvyšších soutěží informovat o finančních detailech přestupů, ale i o platech, bonusech a dalších položkách ve smlouvách, které dosud nepodléhaly žádné kontrole.

Hráče koupili z týmu, ve kterém nikdy nehrál

AFIP se zabývá například případem Jonathana Bottinelliho z River Plate, který poslední sezonu hrál za San Lorenzo. Podle záznamů ho tým z Buenos Aires měl koupit z chilského klubu San Felipe, kde sedmadvacetiletý stoper přitom nikdy nehrál.

Záložník Ignacio Piatti měl zase přijít do San Lorenza z uruguayského klubu Sud América, sedmadvacetiletý fotbalista přitom nastupoval za italské Lecce. Argentinská fotbalová asociace oběma hráčům zastavila činnost, dokud se jejich přestupy nevysvětlí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy