Skalákem to nekončí. Boleslav chce i Wágnera, Ďuriše a spol.

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 4. 2015 16:01
Po Jiřím Skalákovi chce vedení FK Mladá Boleslav získat jako kmenové hráče i další hvězdná jména, která má zatím jen na hostování
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo | Foto: CPA Eduard Erben

Ml. Boleslav - Půjčili si je na hostování. A teď z nich chtějí udělat své kmenové hráče. Jiří SkalákMladé Boleslavi patří. Teď by měla přijít řada na další zvučná jména.

Porážka 0:5 v Teplicích sice Josefu Dufkovi, prezidentovi FK Mladá Boleslav radost neudělala. Ale pohled na průběžnou tabulku Synot ligy mu stále umí spravit náladu. Čtvrtou příčku zajišťující start v Evropské lize, si Středočeši pořád drží se solidním čtyřbodovým náskokem.

A už se na evropské poháry zbrojí. Ze skupiny hráčů, jež měli ve městě automobilů "pouze" na hostování, už získali napevno Jiřího Skaláka. A nezůstane u něj. "Jirka je hráč, od kterého si hodně slibujeme i do budoucna. Proto jsme neváhali a uplatnili jsme na něj opci," říká Josef Dufek. "Ale už intenzivně jednáme také o dalších."

Když mu nabídnete jména plzeňských hráčů Tomáše Wágnera a MIchala Ďuriše, kteří v Boleslavi také hostují, souhlasně přikyvuje. "Ano, ale nejde jen o ně, také o Končala nebo brankáře Hrušku," naznačuje, že proces změny hostování v přestupy prostřednictvím uplatnění smluvních opcí ještě zdaleka neskončil. Naopak.

Zájem je také o sparťana Vacka

"Všechny kroky samozřejmě děláme v součinnosti s vedením sportovního úseku," zdůrazňuje Dufek, že nejde o nějakou jeho sólo jízdu, ale souhru s trenérem Karlem Jarolímem a jeho synem Davidem, který pracuje jako sportovní ředitel klubu.

Skalák do Boleslavi přišel ze Sparty, podobně jako před nedávnem v zimě Kamil Vacek. "Také u Kamila bychom byli rádi, kdyby u nás i v příští sezoně nějakou formou pokračoval dál," naznačuje Dufek, že zde se se asi může jednat o prodlouženém hostování.

V ostatních vyjmenovaných případech bude patrně ve hře uplatnění opce. A za něj je zvykem doplácet částky v řádech milionů korun. Na dotaz, jestli v Boleslavi rozbili prasátko, odpovídá Dufek s úsměvem: "Spíš je to o šikovnosti. Spousta hráčů hostuje u nás, ale spousta našich kmenových hráčů pro změnu působí někde jinde. A velmi kvalitních, vždyť to jsou třeba Chramosta, Řezníček nebo brankář Miller," naznačuje Dufek, že kromě milionů můžou být v akci i různé výměny a zápočty finančních plnění.

"Nechtěli jsme nic odkládat, pustili jsme se do těch jednání už teď," říká Dufek. "Základním krokem ale samozřejmě musí být potvrzení té pozice v lize, která nás pošle do evropských pohárů."

Čtvrtá příčka dává jistotu Evropské ligy, i pátá může být ve hře, pokud se vítězem Poháru FAČR stane někdo z členů ligové Top 4.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy