Skalákem to nekončí. Boleslav chce i Wágnera, Ďuriše a spol.

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 4. 2015 16:01
Po Jiřím Skalákovi chce vedení FK Mladá Boleslav získat jako kmenové hráče i další hvězdná jména, která má zatím jen na hostování
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo | Foto: CPA Eduard Erben

Ml. Boleslav - Půjčili si je na hostování. A teď z nich chtějí udělat své kmenové hráče. Jiří SkalákMladé Boleslavi patří. Teď by měla přijít řada na další zvučná jména.

Porážka 0:5 v Teplicích sice Josefu Dufkovi, prezidentovi FK Mladá Boleslav radost neudělala. Ale pohled na průběžnou tabulku Synot ligy mu stále umí spravit náladu. Čtvrtou příčku zajišťující start v Evropské lize, si Středočeši pořád drží se solidním čtyřbodovým náskokem.

A už se na evropské poháry zbrojí. Ze skupiny hráčů, jež měli ve městě automobilů "pouze" na hostování, už získali napevno Jiřího Skaláka. A nezůstane u něj. "Jirka je hráč, od kterého si hodně slibujeme i do budoucna. Proto jsme neváhali a uplatnili jsme na něj opci," říká Josef Dufek. "Ale už intenzivně jednáme také o dalších."

Když mu nabídnete jména plzeňských hráčů Tomáše Wágnera a MIchala Ďuriše, kteří v Boleslavi také hostují, souhlasně přikyvuje. "Ano, ale nejde jen o ně, také o Končala nebo brankáře Hrušku," naznačuje, že proces změny hostování v přestupy prostřednictvím uplatnění smluvních opcí ještě zdaleka neskončil. Naopak.

Zájem je také o sparťana Vacka

"Všechny kroky samozřejmě děláme v součinnosti s vedením sportovního úseku," zdůrazňuje Dufek, že nejde o nějakou jeho sólo jízdu, ale souhru s trenérem Karlem Jarolímem a jeho synem Davidem, který pracuje jako sportovní ředitel klubu.

Skalák do Boleslavi přišel ze Sparty, podobně jako před nedávnem v zimě Kamil Vacek. "Také u Kamila bychom byli rádi, kdyby u nás i v příští sezoně nějakou formou pokračoval dál," naznačuje Dufek, že zde se se asi může jednat o prodlouženém hostování.

V ostatních vyjmenovaných případech bude patrně ve hře uplatnění opce. A za něj je zvykem doplácet částky v řádech milionů korun. Na dotaz, jestli v Boleslavi rozbili prasátko, odpovídá Dufek s úsměvem: "Spíš je to o šikovnosti. Spousta hráčů hostuje u nás, ale spousta našich kmenových hráčů pro změnu působí někde jinde. A velmi kvalitních, vždyť to jsou třeba Chramosta, Řezníček nebo brankář Miller," naznačuje Dufek, že kromě milionů můžou být v akci i různé výměny a zápočty finančních plnění.

"Nechtěli jsme nic odkládat, pustili jsme se do těch jednání už teď," říká Dufek. "Základním krokem ale samozřejmě musí být potvrzení té pozice v lize, která nás pošle do evropských pohárů."

Čtvrtá příčka dává jistotu Evropské ligy, i pátá může být ve hře, pokud se vítězem Poháru FAČR stane někdo z členů ligové Top 4.

 

Právě se děje

Další zprávy