Skalákem to nekončí. Boleslav chce i Wágnera, Ďuriše a spol.

Luděk Mádl Luděk Mádl
9. 4. 2015 16:01
Po Jiřím Skalákovi chce vedení FK Mladá Boleslav získat jako kmenové hráče i další hvězdná jména, která má zatím jen na hostování
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo
Michal Ďuriš (na snímku v souboji se sparťanem Konatém) patří mezi hráče, které by Boleslav ráda získala nastálo | Foto: CPA Eduard Erben

Ml. Boleslav - Půjčili si je na hostování. A teď z nich chtějí udělat své kmenové hráče. Jiří SkalákMladé Boleslavi patří. Teď by měla přijít řada na další zvučná jména.

Porážka 0:5 v Teplicích sice Josefu Dufkovi, prezidentovi FK Mladá Boleslav radost neudělala. Ale pohled na průběžnou tabulku Synot ligy mu stále umí spravit náladu. Čtvrtou příčku zajišťující start v Evropské lize, si Středočeši pořád drží se solidním čtyřbodovým náskokem.

A už se na evropské poháry zbrojí. Ze skupiny hráčů, jež měli ve městě automobilů "pouze" na hostování, už získali napevno Jiřího Skaláka. A nezůstane u něj. "Jirka je hráč, od kterého si hodně slibujeme i do budoucna. Proto jsme neváhali a uplatnili jsme na něj opci," říká Josef Dufek. "Ale už intenzivně jednáme také o dalších."

Když mu nabídnete jména plzeňských hráčů Tomáše Wágnera a MIchala Ďuriše, kteří v Boleslavi také hostují, souhlasně přikyvuje. "Ano, ale nejde jen o ně, také o Končala nebo brankáře Hrušku," naznačuje, že proces změny hostování v přestupy prostřednictvím uplatnění smluvních opcí ještě zdaleka neskončil. Naopak.

Zájem je také o sparťana Vacka

"Všechny kroky samozřejmě děláme v součinnosti s vedením sportovního úseku," zdůrazňuje Dufek, že nejde o nějakou jeho sólo jízdu, ale souhru s trenérem Karlem Jarolímem a jeho synem Davidem, který pracuje jako sportovní ředitel klubu.

Skalák do Boleslavi přišel ze Sparty, podobně jako před nedávnem v zimě Kamil Vacek. "Také u Kamila bychom byli rádi, kdyby u nás i v příští sezoně nějakou formou pokračoval dál," naznačuje Dufek, že zde se se asi může jednat o prodlouženém hostování.

V ostatních vyjmenovaných případech bude patrně ve hře uplatnění opce. A za něj je zvykem doplácet částky v řádech milionů korun. Na dotaz, jestli v Boleslavi rozbili prasátko, odpovídá Dufek s úsměvem: "Spíš je to o šikovnosti. Spousta hráčů hostuje u nás, ale spousta našich kmenových hráčů pro změnu působí někde jinde. A velmi kvalitních, vždyť to jsou třeba Chramosta, Řezníček nebo brankář Miller," naznačuje Dufek, že kromě milionů můžou být v akci i různé výměny a zápočty finančních plnění.

"Nechtěli jsme nic odkládat, pustili jsme se do těch jednání už teď," říká Dufek. "Základním krokem ale samozřejmě musí být potvrzení té pozice v lize, která nás pošle do evropských pohárů."

Čtvrtá příčka dává jistotu Evropské ligy, i pátá může být ve hře, pokud se vítězem Poháru FAČR stane někdo z členů ligové Top 4.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy