Skalák nervozitu z reprezentace setřásl v garážích hotelu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 8. 2015 13:37
Záložník Jiří Skalák se usadil v reprezentaci mezi známými tvářemi.
Jiří Skalák
Jiří Skalák | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Poprvé se dostal do reprezentačního áčka, ale měl kolem sebe tolik známých tváří, že mu to ani nepřišlo. Mladoboleslavský záložník Jiří Skalák dorazil na sraz fotbalového národního týmu v dobré náladě.

Premiérová pozvánka ho nesvázala nervozitou ani přesto, že kvůli zranění některých opor v záloze má velkou šanci dostat se v kvalifikační zápasech o euro 2016 proti Kazachstánu a Lotyšsku na hřiště.

Jaké máte první dojmy ze srazu?
Jsem šťastný, že tady vůbec můžu být. Po té chvilce, co tu jsem, je zatím všechno v pohodě. Dá se říct, že se ani jako nováček necítím, je tu pan Svoboda, který mě trénoval ve Spartě. Těch známých tváří je hodně, takže to mi celé hodně usnadňuje.

Takže žádná nervozita z vaší premiéry?
Možná na začátku, když jsme přijížděli do garáží hotelu, to jsem ještě trochu nervózní byl, ale jak jsem viděl kluky, tak to bylo normální jako na jednadvacítce. S klukama se známe x let, takže asi budeme držet spolu. Ale zase nesmíme nějak dělat skupinky, musíme se zapojit do dění celého národního týmu.

Cítíte, že máte kvůli zraněním některých opor větší šanci se dostat do základní sestavy?
Uvidíme, jak se trenér rozhodne, já jsem připravený na všechny varianty. Ať už budu hrát nebo budu na lavici. Hlavně, že jsem tady.

Čekají vás duely s Kazachstánem a Lotyšskem, sledoval jste první střetnutí národního týmu s těmito soupeři?
Na ten zápas doma s Lotyšskem jsem se byl podívat s celou jednadvacítkou. Viděl jsem i zápas v Kazachstánu, tady si to určitě u videa rozebereme víc a pořádně se připravíme.

Trenér Vrba říkal, že pokud nezískáte šest bod, bude to velká komplikace, vnímáte to stejně?
Je to důležité. Šest bodů nám pomůže, ale my se teď musíme připravit na čtvrteční zápas a pak až budeme koukat na ten další. Já věřím, že to zvládneme.

Čeká vás nějaký nováčkovský rituál, třeba nějaká písnička?
Na nováčkovské povinnosti jsem se radši nikoho neptal. Uvidíme, co tady vůbec je za rituál. Na pokoji jsem s Frýďasem (Martinem Frýdkem), tak to si kdyžtak můžeme dát duet.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kanadská společnost zrušila plány na převzetí Carrefouru, důvodem je odpor francouzské vlády

Kanadská maloobchodní společnost Alimentation Couche-Tard zrušila plány na převzetí evropského řetězce Carrefour za 16,2 miliardy eur (424 miliard Kč). Důvodem je odpor francouzské vlády, uvedla agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje.

Rozhodnutí o ukončení jednání o fúzi padlo podle zdrojů po setkání francouzského ministra financí Bruna Le Maira se zakladatelem Couche-Tard Alainem Bouchardem. Již předtím Le Maire vyloučil prodej Carrefouru z důvodu zabezpečení potravin. Carrefour ani Couche-Tard se k informacím nevyjádřily.

Firma Couche-Tard doufala, že získá vládní požehnání díky závazkům, jako zachování pracovních míst i dodávek potravin od francouzských výrobců či tím, že ředitel Carrefouru a Couche-Tard budou ve sloučené firmě zastávat funkci generálního ředitele společně. Chouche-Tard chtěl rovněž investovat do Carrefouru kolem tří miliard eur. Carrefour spojení podporoval. Francouzská vláda však do 24 hodin po potvrzení jednání spojení odmítla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy