Skácel pomohl hattrickem Hearts k postupu na 3. místo

14. 1. 2012 19:15
Heart of Midlothian - St. Mirren 5:2
Rudolf Skácel je s osmi góly nejlepším střelcem Hearts
Rudolf Skácel je s osmi góly nejlepším střelcem Hearts | Foto: Aktuálně.cz

Edinburgh - Rudolf Skácel pomohl hattrickem ve 23. kole skotské ligy k výhře Heart of Midlothian nad St. Mirren 5:2, díky čemuž se jeho tým posunuli v tabulce na třetí místo o bod před Motherwell.

Hearts vysoko vyhráli, i když už od 13. minuty bez vyloučeného Mariuse Zaliukase, který už v první minutě otevřel skóre.

St. Mirren z penalty po Zaliukasově faulu vyrovnal a v 19. minutě dokonce skóre otočil. Hned o čtyři minuty později však přestřelka pokračovala, když vyrovnal dvaatřicetiletý český záložník.

Skácel pak o výhře svého týmu rozhodl dalšími dvěma góly v rozmezí 64. a 68. minuty a v 90. minutě završil skóre John Sutton.

Střídající Skácel zpečetil výhru Hearts v derby

Někdejší český reprezentant se navíc s osmi góly posunul do čela kanonýrů Hearts.

Pozici v čele tabulky si udržel Celtic Glasgow, který na svém hřišti porazil 2:1 Dundee United. O dva body zpět jsou glasgowští rivalové Rangers, kteří stejným výsledkem vyhráli na půdě St. Johnstonu.

St. Johnstone - Glasgow Rangers 1:2, Aberdeen - Kilmarnock 0:0, Celtic Glasgow - Dundee United 2:1, Dunfermline - Hibernian 2:3, Heart of Midlothian - St. Mirren 5:2 (Skácel tři góly), Motherwell - Inverness 0:1.

1. Celtic Glasgow 23 18 2 3 46:16 56
2. Glasgow Rangers 23 17 3 3 42:13 54
3. Heart of Midlothian 23 10 5 8 30:17 35
4. Motherwell 21 10 4 7 24:25 34
5. St. Johnstone 22 9 5 8 27:22 32
6. Kilmarnock 22 6 9 7 27:31 27
7. Dundee United 23 6 8 9 32:37 26
8. St. Mirren 23 6 8 9 25:34 26