Skácel konečně hrál fotbal. Kritizoval Slavii i sebe

Sport Sport, Red Spo, ČTK
26. 10. 2009 22:00
Skácel byl zklamaný, že návrat neskončil výhrou
Rudolf Skácel
Rudolf Skácel | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Rudolf Skácel se vrátil do Slavie, ale ani jeho pomoc nestačila v zápase proti Olomouci na tři body. Bývalý reprezentant si představoval návrat do červenobílých barev mnohem lépe.

V pondělní dohrávce 12. kola totiž byl u toho, když Slavia prohrála v Edenu 1:2 a na čelo tabulky ztrácí již sedm bodů.

"Po šesti letech to byl neúspěšný návrat, nevyhráli jsme. Je dobře, že jsme si vytvořili šance, ale je moc velký luxus dát jen jednu branku z deseti jasných šancí," poukázal navrátilec Skácel na hladní důvod, proč Slavia nebodovala.

Čtěte dále: Olomouc zaskočila Slavii, Eden byl znovu vyloupen

"Ani ne po dvou šancích jsme naopak dvakrát inkasovali, takže spokojen rozhodně být nemohu. Snad jen s tím, že jsem si po pěti měsících konečně zahrál mistrovský zápas," uvedl třicetiletý fotbalista, který v mistrovském celku hraje se statutem amatéra.

Záložník s reprezentačními zkušenostmi ve svém 66. prvoligovém startu nastřelil jednou tyč, hodně střel mu soupeř stačil zblokovat.

"Byl jsem asi pomalý, ale nejvíce mě mrzí situace z prvního poločasu. To jsem trefil brankáře do prsou, chce to více štěstí," uvedl Skácel, jehož stejně jako kouče Karla Jarolíma potěšilo, že na trávníku vydržel celých devadesát minut.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

"Za to jsem rád a doufám, že příště to bude ještě lepší," pokračoval Skácel, jehož potěšilo i přivítání domácích diváků. "Je hezké, že na mě nezapomněli a i písnička byla hezká. Ale to vše kalí to, že nemáme ani bod," zopakoval Skácel.

Fotbalový cestovatel naposledy působil v anglickém Southamptonu, ale na poslední letošní zápas si ani moc nepamatuje.

"To bylo někdy v dubnu, ale pamatuji si na poslední v české lize. To jsme na Spartě remizovali 0:0 a já hned druhý den odlétal do Marseille. Nyní je to velká změna, hlavně se Slavia dočkala stadionu," pokračoval Skácel.

Zkušený záložník po odchodu Slavie v roce 2003 oblékal dresy Marseille, Panathinaikosu Atény, Heart of Midlothian, Herthy Berlín a Southamptonu. Jak dlouho v Edenu zůstane ale zatím neví.

"Dohodli jsme se zatím do konce podzimu a pak se uvidí, jak budou spokojeny obě strany. Nyní nemyslím na to, co bude, chci hlavně Slavii pomoci, hrát a teprve potom budu přemýšlet o budoucnosti," dodal.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy