Sivokovi zachránily kariéru speciální vložky do bot

ČTK ČTK
31. 8. 2015 16:50
Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok téměř celé jaro bojoval s neobvyklým svalovým zraněním. Celý problém měl přitom až banální řešení - speciální vložky do bot.
Tomáš Sivok
Tomáš Sivok | Foto: ČTK

Praha - Fotbalový reprezentant Tomáš Sivok téměř celé jaro bojoval s neobvyklým svalovým zraněním. Lékař v Besiktasi Istanbul do něj "pumpoval" injekce a obviňoval ho ze simulování, český stoper měl proto i potíže s vedením klubu. Celý problém měl přitom až banální řešení - speciální vložky do bot.

S až směšně jednoduchým řešením přišel vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář, který už v zimě nabízel Besiktasi, že s léčbou českého fotbalisty pomůže. Lékař istanbulského týmu ale trval na vlastním postupu léčby, který však nefungoval.

"V Besiktasi do mě píchali dvacet injekcí a nepomohlo to. Pak jsem přišel za profesorem Kolářem, ten mi dal jedinou injekci a změnil vložky do bot a do 14 dnů jsem hrál," vyprávěl Sivok při dnešním setkání s novináři. "Opravdu to bylo takhle jednoduché. Musím profesorovi Kolářovi poděkovat, protože mi zachránil kariéru," dodal.

Zpětně lituje týdnů, které kvůli lékaři z Besiktase ztratil. "Je hrozné, že v tak velkém klubu jako Besiktas byl doktor spíš jak zvěrolékař. Byl to asi nejhorší člověk, s jakým jsem se ve své fotbalové kariéře potkal. Když jsem teď přestoupil do Bursasporu, tak i profesor Kolář si pochvaloval, jak je tam jiný přístup lékařů, kteří jsou pohodáři, oproti tomu z Besiktase. Jsem rád, že jsem od něj pryč. Navíc už stejně musel z Besiktase odejít, protože jsem nebyl jediný, kdo s ním měl problém," dodal Sivok.

 

Právě se děje

Další zprávy