Sivok je v Turecku v kurzu, chtějí ho odlákat z Besiktase

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 7. 2014 12:46
Tomáš Sivok zvažuje další vývoj kariéry, zájem o něj má v Turecku několik klubů. Je možné, že opustí Besiktas
Sivokovo dilema: zůstat v Besiktasi, nebo to zkusit zkusit jinou tureckou adresu?
Sivokovo dilema: zůstat v Besiktasi, nebo to zkusit zkusit jinou tureckou adresu? | Foto: Eduard Erben

Istanbul - Český fotbalový reprezentant Tomáš Sivok možná ještě v průběhu tohoto léta změní adresu.

"V Besiktasi má ještě na rok smlouvu. Ale zaznamenali jsme velký zájem o jeho služby od několika dalších tureckých klubů," říká Jiří Müller, jehož agentura ESAM obránce Sivoka zastupuje.

Zájem má silný Trabzonspor, i Kasimpasa, která v minulém ročníku turecké ligy skončila šestá. Ozvat se měl i Konyaspor a také nováček soutěže známý v minulosti pod názvem Istanbul BB, který se nedávno přejmenoval na Istanbul Basaksehir.

"Tomáš nad těmi nabídkami uvažuje, spíš se kloní k tomu zůstat v Besiktasi, ale rozhodnuto ještě není," říká Müller.

Důležitou roli v celém příběhu hraje stoperův příjem. Do Besiktase přišel už v roce 2008. V létě 2012, kdy mu kontrakt končil, vyjednával o přestupu s Neapolí, Bordeaux či Anderlechtem. Nakonec mu Besiktas smlouvu výrazně vylepšil, psalo se dokonce o sumě 4 miliony eur.

A takové peníze mu nikdo z čerstvých zájemců nabídnout nemůže.

Sivokův návrat vyhlíží i Vrba

Poté, co si Besiktas odstál roční distanc od UEFA v evropských pohárech, už se klub navíc může vrátit do Ligy mistrů, o svou šanci se porve ve 4. předkole.

A to místo mistrovského Fenerbahce, kde Michala Kadlece a spol. čeká ještě druhý rok zákazu startu v evropských pohárech.

Besiktas navíc staví nový stadion, zahrát si na něm, to je pro Sivoka také zajímavé lákadlo.

Celé jaro 2014 ale Tomáš Sivok pauzíroval. V lednu si v Praze nechal operovat bolavou chrupavku v koleni, původně se počítalo s tím, že za měsíc bude vše v pořádku, nakonec se ale rozhodl, že nic neuspěchá a návrat na trávníky odložil.

Přišel kvůli tomu mimo jiné o všechny dosavadní přípravné zápasy české reprezentace pod Pavlem Vrbou. Právě pozice stoperů přitom patří mezi ty, nad kterými se v nově tvořeném národním týmu vznášejí dosud největší otazníky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská sopranistka Gruberová získala německou operní cenu

Slovenská sopranistka Edita Gruberová získala německou cenu Oper! Award za celoživotní dílo. Pěvkyně, která letos v březnu ukončila kariéru v Bavorské státní opeře v Mnichově, je první laureátkou nově vyhlašovaného ocenění. Gruberová v 60. letech vystudovala operní zpěv na slovenské konzervatoři, roku 1970 získala první roli ve Vídeňské státní opeře, kde díky vynikajícím výkonům brzy dostala stálé angažmá. V Praze prvně vystoupila roku 1979, zatím naposledy účinkovala v Národním divadle v opeře Norma od Vincenza Belliniho. Svůj um předváděla na prknech operních domů v Miláně, New Yorku či Paříži.

Zdroj: DPA/ČTK
Další zprávy