Sport Sport, Red Spo
18. 2. 2009 23:01
Zenit - Stuttgart 2:1, Aston Villa - CSKA Moskva 1:1
Fotbalisté Zenitu na domácí půdě uspěli. Podaří se jim i odveta?
Fotbalisté Zenitu na domácí půdě uspěli. Podaří se jim i odveta? | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Zenitu Petrohrad zvítězili ve středečním utkání třetího kola Poháru UEFA nad německým Stuttgartem 2:1 a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvety. V dresu obhájce evropské trofeje odehrál celý zápas i český záložník Radek Širl.

Svěřenci kouče Advocaata, kteří se už tentokrát představili bez Andreje Aršavina, vedli již po dvou minutách hry, kdy se prosadil maďarský záložník Szabolc Huszti. Hosté sice vzápětí vyrovnali zásluhou Maria Gomeze, ovšem poslední slovo měl nakonec Zenit.

Vítěznou branku vstřelil ještě v závěru první půle Timoščuk. Na straně poražených chyběl v sestavě Jan Šimák. Ten zůstal jen na lavičce náhradníků.

Dobrou pozici do odvety si vytvořila i španělská Valencia, která již o něco dříve remizovala na hřišti Dynama Kyjev 1:1. Španělský celek se dostal do vedení zásluhou Davida Silvy.

Dynamo se v dalších minutách vrhlo za vyrovnáním a toho zaslouženě dosáhlo po hodině hry. Do té doby neprůstřelného brankáře Sáncheze ovšem překonal paradoxně jeho vlastní obránce Raúl Albiol.

Stejným výsledkem pak skončil i duel v anglickém Birmighamu mezi místní Aston Villou a CSKA Moskva. Český útočník ve službách hostujícího celku Tomáš Necid nemohl do utkání zasáhnout, neboť se v prestižní evropské soutěži objevil již na podzim v dresu pražské Slavie.

Milán byl nadosah výhry. Baroš se neprosadil

Zcela otevřené šance do odvety mají nadále i Werder Brémy s AC Milán. Oba ambiciozní týmy se po středečním vzájemném utkání rozešly smírně 1:1.

"Rossoneri" se sice ujali vedení ve šestřicáté minutě, kdy zmrazil domácí příznivce Filippo Inzaghi, ovšem svěřenci Thomase Schaafa dokázali v závěru vyrovnat zásluhou brazilského záložníka Diega.

Závěr utkání si mohl vychutnat i reprezentační bek Marek Jankulovski, který vystřídal Clarence Seedorfa.

Střelecky naprázdno vyšel i tentokrát český útočník Milan Baroš, jehož Galatasaray Istanbul si veze ze hřiště francouzského Girondins Bordeaux bezbrankovou remízu.

Rodák z Vigantic na sebe nejvíce upozornil jen ve čtyřiadvacáté minutě, kdy inkasoval žlutou kartu. Ve druhé půli ho pak nahradil Shabani Nonda.

Naopak jistě za postupem vyšel David Jarolím a jeho Hamburk. Tým Martina Jola si podle předpokladů poradil s Nijmegenem a odváží si do domácí odvety jednoznačné vítězství 3:0.