reklama
 
 

Sionko a euforie. Nemít ho, Sparta by byla bezzubá

21. 3. 2010 12:45
Sionko má na návrat do reprezentace

Praha - Zapomeňte na Vladimíra Šmicra či Patrika Bergra. Na českých trávnících se teď prohání fotbalista, který nepřišel kariéru uzavřít před poloprázdnými tribunami.

Jmenuje se Libor Sionko.

Třiatřicetiletý záložník se vrátil na Letnou, protože si chce vybojovat ztracené místo v reprezentaci.

A pokud trenér národního týmu Michal Bílek sleduje českou nejvyšší soutěž, může být Sionko v klidu. Jestliže bude alespoň z poloviny předvádět takové výkony jako v sobotu proti Olomouci, neměla by ho pozvánka minout.

Od jeho odchodu ze Sparty uplynulo šest let, přesto na skvělé zápasy v rudém dresu nezapomněl.

Z čeho může mít radost i trenér Jozef Chovanec, on je nejen nezapomněl, ale snaží se je napodobit. Po nepovedeném utkání s Příbramí to byl Sionko, kdo zajistil Pražanům tři body v Mladé Boleslavi. A proti Olomouci (4:0) hrál ještě lépe.

Čtěte více: Zdeptanou Sigmu zničil Sionko. Sparta - Olomouc 4:0

Sparta je najednou na čele tabulky - díky navrátilci z Kodaně (a samozřejmě i díky zaváhání soupeřů). "Pro mě jsou nejdůležitější tři body," zkusil typické sportovní klišé Sionko.

Na Letné se po remíze s Příbramí pískalo, tentokráte se aplaudovalo. Co se změnilo? "Minulý zápas nás nakopl, to vítězství bylo pro psychiku moc důležité. Víme, že máme kvalitu a celé je to jen o tom, aby se nám ji podařilo přenést na hřiště," konstatoval.

Po jasné výhře nad Sigmou měl i samotný hráč důvod ke spokojenosti. I když šlo o spornou penaltu, právě díky ní se Sparta dostala do vedení. Je třeba dodávat, že pokutový kop zařídil svou aktivitou Sionko? A že potom přidal ještě dva góly?

Čtěte více: Teplice klopýtly, Baník prohrál. Lize tak vládne Sparta

Zvláště ta druhá branka, dělovka z pětadvaceti metrů, se musela líbit. "Ale dal jsem tu už i hezčí gól. Bylo to proti Opavě, z podobné pozice na stejnou branku. Tehdy jsem to trefil ještě lépe, přesně pod víko," dodal.

A potvrdil, že Sparta nemůže být nikdy úplně spokojená.

"Byly tam i nějaké skulinky," pronesl trochu kriticky k několika hluchým pasážím, kdy se Spartě nedařila kombinace.

Hned o chvíli později už ale hovořil o tom, že by mu nevadilo, kdyby takhle končilo více zápasů. "Pokud budeme i navzdory chybičkám vyhrávat 4:0, jde nad nimi přihmouřit oči," dodal Sionko s úsměvem.

autor: Martin Jůzek | 21. 3. 2010 12:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama