reklama
 
 

Simulování v lize budou pomáhat odhalovat i Komňacký s Kinclem

22. 9. 2017 14:07
Disciplinární komisi budou při vyhodnocování simulování pomáhat František Komňacký, Roman Hrubeš a Marek Kincl.

Praha - Disciplinární komisi Ligové fotbalové asociace bude s dodatečným trestáním simulací v první lize pomáhat sportovní rada. V tomto poradním orgánu zasednou bývalý prvoligový a reprezentační trenér František Komňacký, někdejší útočník Marek Kincl a bývalý sudí Roman Hrubeš.

Tato odborná komise bude posuzovat jednotlivé situace, které by mohly být klasifikovány jako případy simulování. Jejím doporučením se následně bude řídit disciplinární komise a případné provinění trestat až zákazem startu. Na stejném principu funguje posuzování simulací také v anglické lize.

"Názor erudovaných osob, které mohou posoudit případy simulování, je pro disciplinární komisi velmi důležitým aspektem při rozhodování v těchto případech. Vítáme, že se odborníci z řad bývalých hráčů, trenérů i rozhodčích chtějí podílet na rozvoji profesionálních soutěží," řekl předseda disciplinárky Richard Baček v tiskové zprávě LFA.

"Simulování je celkově ve světě velký nešvar a svojí účastí ve sportovní radě chci malou měrou přispět k tomu, aby se v naší lize toto nesportovní chování odhalovalo a posléze trestalo. Odhalováním a posléze trestáním si hráči podle mého alespoň trochu uvědomí, že se jim toto chování nevyplatí, a příště si to rozmyslí. Určitě se to nepovede úplně odstranit, ale omezit určitě," prohlásil Kincl, bývalý útočník Sparty či Rapidu Vídeň.

autor: ČTK | 22. 9. 2017 14:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama