Šimák opět skóroval. Na třetí místo poskočil Leverkusen

7. 12. 2008 18:53
Chotěbuz - Stuttgart 0:3, Schalke - Hertha 1:0
Stuttgart může opět slavit výhru
Stuttgart může opět slavit výhru | Foto: Václav Rojík

Praha - Německá nejvyšší fotbalová soutěž si odbyla svůj šlágr již v pátečních večerních hodinách, kdy mnichovský Bayern porazil v domácím prostředí současného lídra z Hoffenheimu a bodově se tím na něj dotáhl.

Sobotní zápasy Bundesligy tak jen určily, který tým se posune po šestnáctém kole na třetí místo. Nakonec se na tuto příčku vyšvihl Leverkusen, jenž zvítězil na hřišti předposledního Mönchengladbachu 3:1.

K zisku cenných tří bodů přispěl nejenom autor dvou branek Stefan Kiessling, ale také reprezentační obránce Michal Kadlec. Ten v dresu hostujícího celku odehrál celý zápas, v jehož průběhu inkasoval žlutou kartu.

Střelecké probuzení prožívá v barvách Stuttgartu pod novým koučem Babbelem český záložník Jan Šimák.

Ten navázal na svůj premiérový letošní gól z minulého týdne a tentokrát se trefil i do sítě Chotěbuzi, kdy zvyšoval po hodině hry už na 2:0. Stuttgart nakonec zvítězil 3:0.

Dařilo se také Eintrachtu Frankfurt a výraznou měrou k tomu přispěl i forvard Martin Fenin. Právě jeho totiž v souboji s Bochumí už v páté minutě fauloval v pokutovém území hostující gólman Fernandéz, za což viděl červenou kartu. Nařízenou penaltu pak proměnil Liberopoulos.

Ten v závěru první půle vstřelil i svou druhou branku - a opět v ní měl prsty ex-teplický útočník. Ten totiž našel svého spoluhráče přesným centrem. Frankfurt nakonec vyprovodil oslabenou Bochum 4:0.

Příliš důvodů k radosti naopak nemá Jaroslav Drobný. Český reprezentační brankář ve službách Herthy Berlín sice pustil v utkání na hřišti Schalke za svá záda pouze jedinou střelu, ovšem jeho spoluhráči vyšli střelecky naprázdno, a tak v Gelsenkirchenu padli 0:1.

Bezbrankovou remízou pak skončil duel mezi Bielefeldem a Dortmundem. V barvách domácího celku ovšem chyběl obránce Radim Kučera, který dostal kvůli úmrtí svého otce volno.

V neděli potvrdil Hamburk formu ze Slavie, když dokázal vyhrát na hřišti Kolína nad Rýnem. Oba góly hostujícího výběru zařídil Mladen Petrič. David Jarolím odehrál celých devadesát minut, jeho tým po vítězství 2:1 zůstává pátý.

Čtěte dále: Jasná penalta, tvrdí David Jarolím. Ale kopat ji nešel

V druhém zápase se brankově prosadil Jiří Štajner, který ale nezabránil prohře Hannoveru na půdě Wolfsburgu. V 59. minutě vyrovnával na 1:1, o chvíli později však vrátil vedení domácím Mišimovič.

Jan Šimůnek, obránce Wolfsburgu, zůstal jen na lavičce.

Schalke - Hertha Berlín 1:0 (0:0)