Silva označil Zúňigu kvůli faulu na Neymara za zbabělce

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 7. 2014 17:20
Kapitán brazilské fotbalové reprezentace Thiago Silva označil Kolumbijce Zúňigu za zbabělce kvůli zákroku na Neymara.
Osudový faul Kolumbijce Zúňigy na Brazilce Neymara.
Osudový faul Kolumbijce Zúňigy na Brazilce Neymara. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Kapitán brazilské fotbalové reprezentace Thiago Silva označil Juana Camila Zúňigu za zbabělce kvůli zákroku na Neymara, který jej připravil o zbytek mistrovství světa.

Útočník Barcelony v pátečním čtvrtfinále proti Kolumbii (2:1) inkasoval od Zúňigy úder kolenem do zad, po kterém utrpěl zlomeninu bederního obratle.

Thiago Silva se nejprve kolumbijského obránce zastal, svůj názor ale postupem času změnil. "Byl to zbabělý zákrok. Někteří lidé říkají, že to je normální, ale já si to nemyslím. Nemůžete někomu sebrat míč tak, že jej kolenem trefíte do zad," uvedl na tiskové konferenci.

Absence prý stmelily tým

FIFA s Kolumbijcem disciplinární řízení nezahájí, takže Zúňigovi nehrozí dodatečný trest.

Thiago Silva kvůli druhé žluté kartě přijde o dnešní semifinále s Německem. "Snažil jsem se v zápase s Kolumbií vyvarovat faulů. Myslím, že to byl jediný, kterého jsem dopustil. Je to pro mě těžké, že nebudu hrát semifinále, a budu při něm trpět. Nemyslím si však, že moje mise na mistrovství světa je u konce. Navíc skutečnost, že Neymar a já nemůžeme hrát, ještě více stmelila tým," konstatoval.

Kapitánskou pásku převezme David Luiz, v obraně Thiaga Silvu nahradí Dante. "Pracuje velmi tvrdě. Na tréninku je vždy jako jeden z prvních a odchází mezi posledními. Je plný energie a umí toho hodně. Vím, co všechno překonal, aby se dostal na MS. Nyní může ukázat své schopnosti," dodal Silva.

 

Právě se děje

Další zprávy