Šilhavý: S Ajaxem se dá hrát. Stále reálně věřím v postup

ČTK ČTK
21. 8. 2015 7:33
Fotbalisté Jablonce si podle trenéra Jaroslava Šilhavého v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy ověřili, že se s Ajaxem Amsterodam dá hrát.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Amsterodam - Fotbalisté Jablonce si podle trenéra Jaroslava Šilhavého v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy ověřili, že se s Ajaxem Amsterodam dá hrát. I když v Nizozemsku prohráli 0:1, kouč věří, že pokud v domácí odvetě lépe naloží s šancemi, mohou přes favorita stejně jako v předchozím předkole proti FC Kodaň postoupit.

"Na Ajaxu to asi není špatný výsledek, nicméně v té pohárové matematice je ošidný. Lepší by bylo prohrát 1:2. Nicméně do odvety je to otevřené, naděje, s kterou jsme sem jeli, trvá. Věřím, že se o ni popereme, ještě to můžeme zamotat a třeba se radovat my," řekl Šilhavý v Amsterodamu novinářům.

Jeho celek si v Amsterdam Areně překvapivě vytvořil víc šancí než soupeř, který až na proměněnou penaltu v 54. minutě nedokázal překonat dobře fungující jabloneckou defenzivu. "Myslím, že naše taktika byla správná, že se to osvědčilo. Až na tu chybu při té penaltě. To byla jedna z mála chyb, které jsme udělali v bloku a soupeř má takovou kvalitu, že tu chybu dokáže využít," podotkl Šilhavý.

Škoda zahozených šancí

"Byť byl Ajax silný na míči a hrál víceméně on, tak si nevzpomínám, že by se za celý zápas dostal do velké šance. Naopak my jsme měli v prvním poločase dvě šance Gregiho (Greguše), potom Doležal, Wágner. Bohužel jsme žádnou nevyužili," litoval trenér.

V odvetě tak bude Jablonec smazávat manko 0:1. "Jsme pokorní. Soupeř byl celý zápas lepší, ale tím, že jsme ho nepustili do šancí, tak jsme si jako by ověřili, že s takovým týmem jde taky hrát. Pokud naložíme lépe s šancemi, věřím, že jsme schopni s nimi i postoupit," uvedl Šilhavý.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy