Šilhavý: S Ajaxem se dá hrát. Stále reálně věřím v postup

ČTK ČTK
21. 8. 2015 7:33
Fotbalisté Jablonce si podle trenéra Jaroslava Šilhavého v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy ověřili, že se s Ajaxem Amsterodam dá hrát.
Jaroslav Šilhavý.
Jaroslav Šilhavý. | Foto: Milan Kammermayer

Amsterodam - Fotbalisté Jablonce si podle trenéra Jaroslava Šilhavého v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy ověřili, že se s Ajaxem Amsterodam dá hrát. I když v Nizozemsku prohráli 0:1, kouč věří, že pokud v domácí odvetě lépe naloží s šancemi, mohou přes favorita stejně jako v předchozím předkole proti FC Kodaň postoupit.

"Na Ajaxu to asi není špatný výsledek, nicméně v té pohárové matematice je ošidný. Lepší by bylo prohrát 1:2. Nicméně do odvety je to otevřené, naděje, s kterou jsme sem jeli, trvá. Věřím, že se o ni popereme, ještě to můžeme zamotat a třeba se radovat my," řekl Šilhavý v Amsterodamu novinářům.

Jeho celek si v Amsterdam Areně překvapivě vytvořil víc šancí než soupeř, který až na proměněnou penaltu v 54. minutě nedokázal překonat dobře fungující jabloneckou defenzivu. "Myslím, že naše taktika byla správná, že se to osvědčilo. Až na tu chybu při té penaltě. To byla jedna z mála chyb, které jsme udělali v bloku a soupeř má takovou kvalitu, že tu chybu dokáže využít," podotkl Šilhavý.

Škoda zahozených šancí

"Byť byl Ajax silný na míči a hrál víceméně on, tak si nevzpomínám, že by se za celý zápas dostal do velké šance. Naopak my jsme měli v prvním poločase dvě šance Gregiho (Greguše), potom Doležal, Wágner. Bohužel jsme žádnou nevyužili," litoval trenér.

V odvetě tak bude Jablonec smazávat manko 0:1. "Jsme pokorní. Soupeř byl celý zápas lepší, ale tím, že jsme ho nepustili do šancí, tak jsme si jako by ověřili, že s takovým týmem jde taky hrát. Pokud naložíme lépe s šancemi, věřím, že jsme schopni s nimi i postoupit," uvedl Šilhavý.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy