Šilhavý: Plzeň a Spartu nemůžeme porážet, kdy se nám zlíbí

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
1. 12. 2014 8:00
Přestože byli fotbalisté Jablonce v prvním poločase šlágru 16. kola Synot ligy proti Viktorii Plzeň jasně lepším týmem, své velké gólové šance nedokázali proměnit a i kvůli tomu prohráli 1:2.
Jaroslava Šilhavého především mrzelo, že si Plzeň dokázala v koncovce poradit mnohem lépe než jeho tým. | Foto: Dalibor Sosna

Jablonec nad Nisou - Přestože byli fotbalisté Jablonce v prvním poločase šlágru 16. kola Synot ligy proti Viktorii Plzeň jasně lepším týmem, své velké gólové šance nedokázali proměnit a sami naopak museli přihlížet tomu, jak se jejich soupeř raduje po gólu z 91. minuty z výhry 2:1.

Jablonec, který stejně jako ve druhém kole svému soupeři podlehl, tak za vedoucím týmem tabulky zaostává už o pět bodů a výrazně si tak ztížil boj o ligový titul.

"Plzeň nebo Spartu můžeme porážet tak jednou z pěti případů, takticky jsou na tom pořád lépe než my. Ještě na tom nejsme tak dobře, abychom tyhle dva týmy poráželi, kdy se nám zamane," uznal po zápase kouč Severočechů Jaroslav Šilhavý.

Pane Šilhavý, v lize jste prohráli letos jen s Plzní a Spartou. Co chybí vašemu týmu k tomu, abyste je poráželi?
Chybí nám jen kousíček. Je pravda, že všechny tři zápasy v lize jsme prohráli jenom s nimi, ale věřím, že třeba na jaře už se Spartou doma neprohrajeme.

Ta prohra vás ale musí mrzet o to víc, že jste byli v první půli jasně lepší, že?
Mrzí mě, jakým způsobem jsme prohráli. Když máte v prvním poločase tři vyložené šance a nevyužijete je a soupeř dá rozhodující gól v devadesáté první minutě, tak se vám to hodnotí vždycky hodně špatně.

Proč se vám nepodařilo vašeho soupeře přehrávat i ve druhém poločase? Bylo to tím, že vám docházely síly?
Plzeň nás začala ve druhém poločase přehrávat, protože hrát v takovém tempu celý zápas není možné, navíc o její výhře rozhodla větší zkušenost v zakončení, myslím, že šancí jsme měli víc, bohužel jsme je neproměnili.

Jak moc vás mrzí fakt, že se vám váš soupeř v boji o první místo vzdálil už na pět bodů?
Plzeň i Sparta mají tým dlouho pohromadě, kdežto my jsme teprve na začátku. Pět bodů na Plzeň sice není velká ztráta, na druhou stranu jsem střízlivý a vím, že to bude těžké na jaře dohánět. Bylo by hezké pomýšlet na titul nebo na Ligu mistrů, byl by to velký sen, ale je těžké soupeřit s tak početnými kádry, jako mají Plzeň a Sparta.

I tak ale musíte být s herním pojetím vašeho týmu na podzim spokojen, ne?
Podzim byl z naší strany velmi dobrý, na začátku sezony jsme měli velké kondiční problémy, oproti tomu startu jsme to hodně zlepšili a je vidět, že jsme se v tom dnes Plzni minimálně vyrovnali.

Miroslavu Peltovi jste ale dárek k 50. narozeninám, jak jste plánovali, nedali, že?
Pan Pelta mi v kabině říkal, že je spokojený s tím, co jsme dnes předvedli. Určitě ta dnešní porážka neovlivní to, jestli v zimě přivede nějaké posily, nebo ne. Nebudeme nakupovat tak markantně jako v létě, tým ale potřebujeme nutně rozšířit, protože jsme dohrávali podzim v pár hráčích.

Máte už konkrétní představu, na kterém postu byste chtěl tým posílit?
Do každé řady bychom rádi doplnili tým o jedno jméno z české ligy. Když jsme byli v Liberci, hráči tam rádi chodili, protože se mu dařilo, a teď cítím od hráčů z naší kabiny, že by hráči z jiných klubů stáli o to, hrát v Jablonci.

Asi nejste příliš spokojení se střeleckou potencí vašich útočníků, že?
Gólových útočníků není nikdy dost, Martin Doležal určitě není spokojený s tím, že se mu v koncovce nedaří, jak by sám chtěl. Tomáše Juna zastavilo zranění a těžko se do toho dostával, takže bych určitě rád gólového útočníka v Jablonci přivítal.