reklama
 
 

Šílenství v Turíně. Ronaldo dorazil na sever Itálie, Juventus na večer chystá velkolepou show

16. 7. 2018 15:28
Skandující fanoušci Juventusu přivítali čerstvou posilu Cristiána Ronalda | Video: |  01:03
Turín je na nohou. Ve městě na severu Itálie se chystá oficiální představení Cristiana Ronalda.

Turín - Odpoledne dokončí lékařskou prohlídku, následně vyrazil do tréninkového centra Continassa, aby se poprvé připojil ke svým novým spoluhráčům. Cristiano Ronaldo se v pondělí oficiálně stane hráčem Juventusu Turín.

Italský velkoklub za Ronalda zaplatil Realu Madrid 100 milionů eur (asi 2,6 miliardy korun), už jen proto hodlá z podpisu čtyřleté smlouvy jednoho z nejlepších fotbalistů historie udělat okázalou show.

Ronaldo před polednem absolvoval lékařskou prohlídku, po ní následoval rychlý oběd. Před klinikou, na níž třiatřicetiletý záložník absolvoval lékařské testy, se už od rána scházely stovky fanoušků.

Ještě před oficiální tiskovou konferencí Ronalda čeká krátký pohovor s trenérem Juventusu Massimilianem Allegrim. Na devátou večer je pak na Allianz Stadium naplánována velkolepá show včetně ohňostroje.

Přestup pětinásobného šampiona Ligy mistrů vzbudil v Turíně obrovský poprask. Jen pro srovnání: když Neymar loni přestupoval do PSG, fanoušci nakoupili 10 000 dresů nové posily. V případě Ronalda je to ovšem 520 000…

Naopak z masivních protestů zaměstnanců automobilky FIAT nic nebude. Do stávky vyhlášené na protest proti vysoké částce zaplacené za Ronaldův přestup se zapojilo pouze pět ze zhruba 1700 pracovníků pondělní směny v továrně automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) v italském městě Melfi. Uvedl to podle agentury Reuters mluvčí podniku.

Stávku v továrně v Melfi vyhlásil malý odborový svaz USB, kterému se nelíbí, že turínský Juventus zaplatil za Ronaldův přestup z Realu Madrid 100 milionů eur (2,6 miliardy korun) v době, kdy automobilka FCA provádí úsporná opatření.

"Protestní akce prosazované v posledních dnech v souvislosti s fotbalem jsou jednoznačným fiaskem," citovala mluvčího agentura Reuters.

autoři: Sport, ČTK | 16. 7. 2018 15:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama