Šílenství v Krakově. Trénink Oranjes vidělo 25 tisíc lidí

ČTK ČTK
6. 6. 2012 20:37
Ke stadionu Wisly se táhly dlouhé fronty aut
Fotbalisté Holandska si před Eurem užívají velkou podporu fanoušků.
Fotbalisté Holandska si před Eurem užívají velkou podporu fanoušků. | Foto: Reuters

Krakov - Asi 25 tisíc fanoušků přilákal dnešní otevřený trénink nizozemských fotbalistů před startem Eura v Krakově. Ke stadionu Wisly se táhly dlouhé fronty aut a řada příznivců kvůli kolonám dorazila na tribunu se zpožděním.

"Byla to skvělá atmosféra, diváci byli úžasní. Nevýhoda trochu je, že se v tom hluku špatně koučuje," žertoval trenér Bert van Marwijk. Fanoušci v druhém největším polském městě si chtějí užít fotbalové hvězdy alespoň při tréninku, Krakov totiž žádný zápas Eura nehostí.

Zranil se klíčový obránce Mathijsen

Kouč "oranjes" měl poprvé v dějišti evropského šampionátu k dispozici téměř všechny hráče. Chyběl klíčový obránce Joris Mathijsen, který si v přípravném utkání proti Bulharsku natáhl podkolenní šlachu a podle kouče na 80 procent nestihne sobotní úvodní zápas týmu proti Dánsku v ukrajinském Charkově. Kvůli Mathijsenovu zranění Van Marwijk dokonce uvažuje o povolání náhradníka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil milirdovou pokutu pro Intel

Tribunál Soudního dvora EU dnes částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.

"Analýza provedená komisí je neúplná a právně dostačujícím způsobem neprokazuje, že sporné slevy byly způsobilé nebo mohly vyvolávat protisoutěžní účinky," uvedli soudci.

Komise Intelu pokutu vyměřila v květnu 2009 za zneužití dominantního postavení na globálním trhu s procesory. Společnost podle ní od října 2002 do prosince 2007 uplatňovala strategii, jejímž cílem bylo zbavit se na trhu konkurence.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Podíl energie z obnovitelných zdrojů v EU roste, Česko zaostává

Podíl energie z obnovitelných zdrojů na celkové spotřebě elektřiny v Evropské unii se v roce 2020 zvýšil na 37 procent z 34 procent v roce 2019. V dnešní zprávě o tom informoval statistický úřad Eurostat. Největší podíl energie z obnovitelných zdrojů na spotřebě elektřiny v rámci EU vykázalo Rakousko, zatímco Česká republika patřila mezi pět zemí s nejnižším podílem.

V Rakousku obnovitelné zdroje v roce 2020 pokrývaly spotřebu elektřiny ze 78 procent. Nad hranicí 70 procent bylo vedle Rakouska v EU pouze Švédsko. V České republice činil podíl obnovitelných zdrojů 15 procent. Nižší podíl v rámci EU vykázaly pouze Lucembursko, Maďarsko, Kypr a Malta.

Více než z poloviny pokrývaly spotřebu elektřiny z obnovitelných zdrojů kromě Rakouska a Švédska také Dánsko, Portugalsko, Chorvatsko a Lotyšsko. V Německu činil podíl obnovitelných zdrojů 45 procent, na Slovensku 23 procent a v Polsku 16 procent.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Firma podnikatele Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3

Společnost Blueberg Media českého podnikatele Michala Voráčka koupila slovenskou zpravodajskou televizi TA3. Televize o tom dnes informovala na svém webu. Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi už v prosinci dala souhlas ke změně majitele firmy C.E.N., která vlastní licenci na vysílání TA3. Televizi dosud ovládala skupina Grafobal slovenského podnikatele Ivana Kmotríka.

TA3 začala na Slovensku vysílat v roce 2001, v zemi nepatří k nejsledovanějším televizním stanicím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy