Sigma zničila zoufalou Bohemku a má po starostech

Aleš Vávra Aleš Vávra
23. 4. 2012 19:50
Gambrinus liga: Olomouc - Bohemians 4:0 (3:0)

Olomouc - Klokani zabředají stále hlouběji do výsledkové krize. Bohemians v dohrávce 26. kola Gambrinus ligy nestačili v Olomouci, kde podlehli jednoznačně 0:4 a nevyhráli už v sedmnáctém ligovém zápase v řadě.

Sigma si díky výhře vypracovala devítibodový náskok na patnácté místo a zbytek soutěže může odehrát v relativním klidu. "Udělali jsme obrovský krok k záchraně. Tohle už nepokazíme," řekl v televizním rozhovoru po zápase olomoucký kouč Petr Uličný.

Hřebíkovo jaro? Apokalypsa. Liberec 8 bodíků od titulu
Sparta padla v Boleslavi. Na titul ztrácí už čtyři body
Budějovice vyhrály počtvrté za sebou a jsou už deváté

Naopak trojice Bohemians, Baník, Žižkov si to rozdá o održení. A uspět může pouze jeden. Bodová situace je čtyři kola před koncem následující: Bohemians 20 bodů, Ostrava 18 bodů, Žižkov 15 bodů.

Sigma byla v důležitém záchranářském souboji jasně lepší a duel rozhodla už v prvním poločase. V šesté minutě skóroval po kontroverzním hlavičkovém souboji Ordoše se Sňozíkem dorážející útočník Zdeněk Klesnil.

O pět minut později zvýšil na 2:0 Jan Schulmeister, který po krásné kolmici sám před Sňozíkem nezaváhal a trefil přesně k tyči.

Tři minuty před poločasem bylo defnitivně hotovo. Po centru se hlavou znovu prosadil vysoký Klesnil.

Klokani působili odevzdaným dojmem a ve druhé půli neměli sílu na zkorigování výsledku. "Abych se přiznal, ten výkon byl hrozný. Až jsem se styděl," řekl po zápase kouč Bohemians Jozef Weber.

Sigma se v závěru trefila ještě jednou. Po rohu skóroval hlavou Jakub Podaný.

26. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 4:0 (3:0)
Branky: 6. a 42. Klesnil, 11. Schulmeister, 89. Podaný. Rozhodčí: Váňa - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Sňozík (Bohemians 1905). Diváci: 5006.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Kučera, Pospíšil - Schulmeister (73. Podaný), Ordoš, Navrátil (79. Varadi) - Klesnil (84. Jirouš). Trenér: Uličný.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Ptáček, Růžička - Moravec (84. Nerad), Abraham (46. Vyhnal), Šumský (66. Orolín), Borek, Bartek - Nešpor. Trenér: Weber.