Sigma zaváhala a Sparta využila šanci se dotáhnout do čela

28. 10. 2012 20:20
O výhru Sparty se postarali oba stopeři - Jiří Jarošík (na obrázku) a Ondřej Švejdík | Foto: CPA - Eduard Erben

Teplice/Praha - Fotbalisté Sigmy Olomouc nevyužili šanci jít do čela Gambrinus ligy. Ve 12. kole totiž "jen" remizovali v Teplicích 1:1, přestože po prvním poločase vedli.

Toho využila pražská Sparta, která porazila doma Liberec 2:1. Dotáhla se tak špičku tabulky a díky lepšímu skóre vystřídala Olomouc na druhém místě.

Za vedoucím Jabloncem pak zaostává jen kvůli nižšímu počtu vstřelených branek.

Proti Liberci skórovali stopeři

Na Letné začali lépe hosté, když Štajner se Šuralem zahrozili před Vaclíkem. Ale i Sparta se začala postupně probírat, první šanci měl Hušbauer a po něm z blízkosti Kadlec.

Hra dostala spád a oba týmy hrály otevřeně. První branka ale padla až se standardní situace. Matějovského roh propadl k neobsazenému Jarošíkovi a ten volejem pod břevno poslal domácí do vedení.

Letenští pak chytili útočnou slinu a byli po zbytek poločasu mnohem nebezpečnější.

V druhé části Liberec přišel se změnou v ofenzivě. Na hřiště totiž přišel Jan Blažek a výrazně tím oživil řady Slovanu. Hned po pár minutách na hřišti si připsal zajímavou střelu, která jen těsně minula domácí branku.

Blažek vykřesal naději

V době, kdy se Liberec už nadechoval k vyrovnání, přišla další rána na druhé straně a znovu po kopu od rohového praporku. Tentokrát míč dorazil do brány druhý sparťanský stoper Ondřej Švejdík.

Liberec se ale nevzdal a dál dobýval domácí svatyni. V 74. minutě tak přišla odměna, Blažek se za vápnem opřel do míče a vymetl pavučinu Vaclíkovy branky.

V úplném závěru hosté vsadili všechno na útok. Sparťanům docházely síly, které vypotřebovali ve čtvrtek v Evropské lize, ale Slovan stejně nedokázal vstřelit branku.

Vácha ještě v nastavení dostal druhou žlutou kartu a odešel předčastně do sprch.

Sigma znovu odmítla vedení v tabulce

Hanáky poslal do vedení na konci prvního poločasu Jakub Petr, v úvodu toho druhého však vyrovnal Aidin Mahmutovič.

Sigma tak už podruhé v ročníku nevyužila šanci dostat se do čela tabulky.

Naopak Teplice se odpoutaly ze sestupového pásma, kam nyní spadly České Budějovice, které čeká v pondělí doma dohrávka s Plzní.

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Branky: 52. Mahmutovič - 43. Petr. Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Gallo. ŽK: Ljevakovič - Škerle, Hořava. Diváci: 2410.
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Lüftner, Podaný - Dolejš (46. Jursa), Ljevakovič, Jarolím, Vůch (60. Kerič) - Vachoušek - Mahmutovič (82. Jindráček). Trenér: Ščasný.
Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Petr (75. Chlebek), Hořava (90. Šindelář), Pospíšil, Ordoš, Navrátil - Klesnil (80. Doležal). Trenér: Pivarník.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
32. Jarošík, 63. Švejdík - 74. Blažek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Nádvorník. ŽK: Balaj, Krejčí - Vácha, Bosančič. ČK: 90. Vácha. Diváci: 7351.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadlec, Matějovský (83. Grajciar), Hušbauer, Krejčí (90. Přikryl) - Balaj (60. Kadeřábek). Trenér: Lavička.
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Delarge (73. Bosančič), Vácha, Janů (85. Nezmar), Šural - Rabušic (46. Blažek), Štajner. Trenér: Šilhavý.

1. Jablonec 12 6 5 1 22:11 23
2. Sparta 12 7 2 3 19:11 23
3. Olomouc 12 6 5 1 17:9 23
4. Plzeň 11 5 4 2 19:10 19
5. Slavia 12 4 6 2 16:11 18
6. Brno 12 5 3 4 18:20 18