Sigma dovedla k ideálu výmluvu o těžké hře proti deseti

Miloslav Lubas
18. 9. 2011 7:40
Liberec zahodil v dlouhém oslabení čtyři ´loženky´
Olomoucký Schulmeister dal krásný gól. Ale 10 prý není méně než 11
Olomoucký Schulmeister dal krásný gól. Ale 10 prý není méně než 11 | Foto: Lukáš Drštička

Liberec - Měli v jedenácti 75 minut přesilovku proti deseti protihráčům.

Nejenže si nevytvořili žádnou kloudnou šanci, ale mohli dostat pět gólů.

V tabulce poslední Olomouc odjížděla z Liberce vrchovatě spokojena s remízou 1:1, ačkoliv domácí Slovan hrál od 15. minuty bez vyloučeného stopera Nezmara.

Střelec pěkné vyrovnávací branky Sigmy na 1:1 J. Schulmeister po utkání vysypal z rukávu pohotově otřepanou výmluvu, jak není žádná výhoda hrát proti deseti. A jak je to těžké.

Čtěte také:
Liberec remizoval se Sigmou, Budějovice stále bez výhry
Plzeň před LM porazila Sigmu. Ač hrála poločas o deseti

Na otázku Aktuálně.cz, proč nejde o výhodu a proč je to těžké (jeden fotbalista přece zůstává stále volný!), Schulmeister odpověděl: "Vy jste někdy hrál fotbal?"

Na nic víc se nezmohl. Olomouc proti oslabenému soupeři málo běhala, chyběla jí odvaha v soubojích jeden na jednoho a rychlost a přímočarost v kombinaci.

A v její obraně zely díry jak v ementálu, když se na něj vrhne vyhladovělá myší rodina.

Brankáře Zlámala udivilo, jak moc si zachytal

Brankář Sigmy Zlámal řekl, že ho překlvapilo, jak si moc proti oslabenému soupeři zachytal. Ve Slovanu působil dva roky a v sobotu večer mu zmařil čtyři velké šancí.

"Když rozhodčí vyloučil Nezmara, myslel jsem, že do konce zápasu na mě půjdou jedna nebo dvě střely," ulevil si.

Jiří Štajner (v červeném)
Jiří Štajner (v červeném) | Foto: Reuters

Nezmarovu hlavičku vyrazil ještě za za stavu 11:11 na fotbalisty báječně na břevno.

Horní tyč po Breznaníkově bombě ho zachránila již v době, kdy už Sigma přišla o ´výhodu´, že hraje proti stejně početnému soupeři. V druhé půli Zlámal skvěle lapil dvě hlavičky Gebreho - jednu navíc do protipohybu.

V závěru utkání dobře vyběhl proti Hadaščokovi a vyrazil jeho střelu. Hadaščok na něj šel úplně sám.  

Slovan promarnil i několik pološancí. "Na tréninku kluci ukazují, že dokážou víc, než předvedli v Liberci," prohlásil Zlámal.

Z branky mu připadalo, že Olomouc hrála málo po stranách a dopředu se tlačila až příliš předem. Slovan ocenil jako velmi kvalitní tým.

Slovan na množství nehleděl a Olomouc byla zralá na ´čtyřku´

Mizérii Sigmy shrnul výstižně liberecký Štajner. "Mrzí mě, že jsme nevyhráli. I v deseti jsme nedali snad osm šancí. Mohli jsme Olomouci vstřelit nejméně čtyři góly."

Jan Nezmar (vzadu) hrál stopera i v Plzni. Ale tam se hrubce vyhnul
Jan Nezmar (vzadu) hrál stopera i v Plzni. Ale tam se hrubce vyhnul | Foto: fcviktoria.cz

Olomouc si neporadila s oslabeným soupeřem ani minulý týden doma. S Plzní prohrála 2:3.

V Liberci ji do ´těžké´ role poslal domácí stoper Nezmar.

Místo odkopu šel jako poslední do kličky, o míč přišel a pak fauloval unikajícího soupeře.

"Udělal jsem velkou chybu, červenou jsou dostal v duchu pravidel," nevymlouval se bývalý hrotový útočník.

Jeho ofenzivní minulost mu v kritickém okamžiku uškodila.

Dlouholetý instinkt mu prý zavelel míč zpracovat místo toho, aby ho odpálil dopředu. 

 

Právě se děje

před 25 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy