Siegl se zhrozil z blšanské ostudy: Soupeř čekal marně

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 3. 2012 14:00
Kdysi slavný ligový klub si uřízl obrovskou ostudu
Horst Siegl v dresu Sparty v zimním derby.
Horst Siegl v dresu Sparty v zimním derby. | Foto: Jakub Šafránek

Blšany - Na Lounsku leží vesnička jménem Blšany. V českém fotbale ji zná kdekdo. Vždyť v éře předsedy svazu Chvalovského, který z Blšan pocházel, hrával domácí Chmel dokonce ligu.

Teď jeho dres oblékají hlavně ligové hvězdy let minulých: Siegl, Němec a spol. A o víkendu si ti všichni uřízli ostudu první kategorie.

O fotbalu čtěte více:

Tým Litovle je nastoupený na hřišti, připraveni jsou rozhodčí, nervózně se rozhlížejí diváci. Ale soupeř nikde. Blšany o víkendu k zápasu nedorazily. A to se na úrovni divize zrovna často nestává.

Důležitý e-mail se zatoulal

"Je to strašná ostuda," láteří hrající trenér Horst Siegl. "Chtěli jsme si ten zápas odložit. Ale náš organizační pracovník omylem neposlal ten potřebný e-mail na svaz, ale šéfovi klubu Janouškovi. Když jsme na to přišli, už bylo pozdě."

Rezultát je v takových případech jasný: kontumace.

Klub provozuje firma, kterou vlastní bývalý mládežnický trenér Jaroslav Janoušek a Josef Němec. Toho znáte z přenosů České televize jako spolukomentátora. Dřív hrával za Duklu, Spartu či mexický Cruz Azul. Dokonce v jeho dresu seděl na lavičce při finále Poháru osvoboditelů.

Známá jména dobré výsledky nezajistila

Právě Němec je spolu s Horstem Sieglem duší týmu, který se pere v divizi. Na jeho podzimní soupisce najdete gólmana Klímu, někdejšího gólmana futsalové reprezentace.

Nebo Daniela Šmejkala. Ten dal v roce 1994 gól za reprezentaci v Bordeaux, v duelu, v němž v týmu galského kohouta (hned dvěma zásahy) debutoval Zinédine Zidane.

Martin Horváth zase hrával ligu v Příbrami, i když byl méně slavný než jeho bratr Vlasta, který se stal v televizní soutěži českou pěveckou SuperStar.

I Tomášové Klinka, Pilař či Poláček odehráli spoustu ligových zápasů. Za Blšany už skóroval i Sieglův syn Horst junior.

Odehráli bychom to i v devíti...

Přesto byl tenhle soubor po podzimu v divizní skupině B beznadějně poslední a čerstvou kontumační ostudou si pozici rozhodně nevylepšil. Proč chtěly vlastně Blšany zápas odkládat? Daly prostě dohromady málo hráčů.

"Měl jsem nějak kluky rozjednané, ale až na další týden. Kdybychom věděli, že ten e-mail neodešel a zápas odložený není, tak bychom to tam jeli odkopat klidně v devíti," vypráví Siegl.

Jenže velkou ostudu už Blšanům nikdo neodpáře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy