Kompletní seznam 12 obviněných v sázkařské fotbalové aféře

Luděk Mádl Luděk Mádl
4. 10. 2013 16:00
Exkluzivně z deníku Insider: seznam všech obviněných v sázkařské aféře. Z větší části jde o fotbalisty, kteří se pohybují v nižších nebo juniorských soutěžích. Profesionální smlouvu mají dva z nich.
David Jablonský (ve žlutém) je jedním z 12 obviněných lidí v sázkařské aféře
David Jablonský (ve žlutém) je jedním z 12 obviněných lidí v sázkařské aféře | Foto: ČTK

Praha - Tajemství prolomeno. Deníku Insider se podařilo získat kompletní seznam 12 osob, které policie obvinila z korupčnických trestných činů v souvislosti s vyšetřováním sázkařské aféry v českém fotbale.

Jisté doposud bylo jen jméno Jana Halamy, zadáka Bohemians Praha, u něj potvrdil sdělení obvinění jeho advokát Bronislav Šerák.

O některých dalších jménech se v uplynulých týdnech spekulovalo, jiná se teď objevují poprvé. Tady je tedy kompletní seznam obviněných.

Seznam obviněných

Ondřej Bíro
Vítězslav Brožík
Jan Halama
Jan Hanzal
Jaroslav Chalupa
David Jablonský
Daniel Kaplan
Karel Kodeš
Lukáš Křeček
Jan Leligdon
Michal Macháček
David Placák
Michal Káník
Jan Kalenda

Zbyněk Hauzr
další jména jsou zatím neznámá

Z větší části jde o fotbalisty, kteří se pohybují buď v nižších, nebo juniorských soutěžích. Profesionální smlouvu podle všeho mají uzavřenou jen dva z těchto obviněných fotbalistů.

Jan Halama je kmenovým hráčem Českých Budějovic, který nyní hostuje v druholigových Bohemians Praha. Údajné trestné činnosti se měl podle všeho dopouštět v minulé sezoně, kdy hrával právě za Budějovice nebo za jejich farmu ve Strakonicích.

Profi-smlouvu má i David Jablonský, který nyní za FK Teplice hrává dokonce nejvyšší soutěž, tedy Gambrinus ligu.

12 obviněných - kdo je kdo a jaká byla jejich role
(čtěte podrobnosti v placeném deníku Insider ZDE.)

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy