Sevillu převzal po propadáku se Slavií. Kouč Caparrós šokoval fanoušky: Mám leukémii

ČTK ČTK
7. 4. 2019 20:02
Trenér fotbalistů Sevilly Joaquín Caparrós trpí chronickou leukémií. O nemoci promluvil po ligovém zápase s Valladolidem.
Joaquín Caparrós
Joaquín Caparrós | Foto: ČTK

Onkologické onemocnění mu však nebrání pokračovat u týmu, v němž má i brankáře Tomáše Vaclíka.

Třiašedesátiletý Caparrós vede španělský klub tři týdny. V polovině března Sevillu převzal od Pabla Machína, jenž byl odvolán po vyřazení z Evropské ligy od pražské Slavie. Tým vedl Caparrós ve čtyřech zápasech, tři byly vítězné a v ligové tabulce patří Seville páté místo.

"Mám chronickou leukémii, ale to mi nebrání v tom, abych pokračoval v práci," šokoval Caparrós novináře po dnešním vítězství ve Valladolidu (2:0). "Žiju normální život. Už o této věci nebudu mluvit, jen jsem chtěl, aby všichni věděli, že vše je v pořádku," dodal.

Caparrós vedl Sevillu už v závěru minulé sezony po vyhazovu italského kouče Vincenza Montelly. Před dvěma lety měl podobné zdravotní potíže tehdejší kouč týmu Eduardo Berizzo a po operaci rakoviny prostaty také koučoval mužstvo dál.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Česko podepíše smlouvu na nákup dvanácti amerických vrtulníků ještě letos. Vyjdou na 14,5 miliardy korun

Stvrzení kontraktu do konce roku přislíbil ministr obrany Lubomír Metnar (ANO). "Jsme ve fázi finalizace dohody. Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme smlouvu se Spojenými státy na nákup vrtulníků. Já se budu velmi těšit na dobu, až ty vrtulníky budou mít označení a znaky Armády České republiky," řekl Metnar.

O nákupu systému H1, který tvoří osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper, ministerstvo obrany rozhodlo v srpnu. V české armádě nahradí bitevní vrtulník Mi-24/35. Metnar řekl, že ho zaujala kompatibilita obou typů helikoptér, které mají 85 procent náhradních dílů společných, a také zbraňové vybavení a univerzálnost systémů.

Náčelník Generálního štábu Armády ČR Aleš Opata dodal, že dosavadní vrtulník Mi-24/35 významně zaostává v oblasti zbraňového vybavení, zbraňových systémů i systému vlastní ochrany. "Je to prostě jiná generace vrtulníků, je to zastaralé, je to něco jako Škoda 120 v porovnání s oktávkou," řekl Opata.

Vrtulníky Bell jsou podle něj velice pohyblivé s velmi významným výkonem motoru. "A hlavně mají to, co nás zajímá - komplexní zbraňový systém pro podporu pozemních sil. Na dnešním bojišti se prostě bez bojových vrtulníků nebo univerzálních neobejdete," řekl Opata.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy