Sevilla nevyužila šanci se dotáhnout na páté Levante

22. 4. 2012 23:38
Sevilla - Levante 1:1, Valencia - Betis 4:0
Zklamání fotbalistů Sevilly
Zklamání fotbalistů Sevilly | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté FC Sevilla nevyužili šance předstihnout v tabulce španělské ligy na páté Levante, s nímž doma ve 35. kole remizovali 1:1.

V tabulce sice přeskočili Osasunu a Bilbao, pokud by však valencijský klub doma porazili, díky lepšímu skóre by se dostali i před Levante.

Skóre zápasu otevřel ve 21. minutě sevillský útočník Alvaro Negredo, o sedm minut později však vyrovnal Aruna Koné.

Real vyhrál v Barceloně. Španělský titul má nadosah

Jeden gól Mallorce stačil k tomu, aby si zajistila setrvání v nejvyšší španělské soutěži. Porazila tím totiž na své půdě Real Zaragoza, kterému naopak záchranu zkomplikovala.

O jedinou branku zápasu se postaral ve 33. minutě Víktor Casadesús, který se po rozehrání rohu prosadil hlavou.

V druhém souběžně hraném utkání porazil Gijón doma Vallecano 2:1 a udržel si alespoň teoretickou šanci na to, že se v Primera División udrží.

Zápas měl hodně divoký průběh, když rozhodčí rozdal celkem osm žlutých a dvě červené karty. Oba vyloučení byli na straně Vallecana.

O první branku se postaral v 18. minutě domácí Sangoy. Po přestávce vyrovnal Labaka, který se ale poté poroučel do sprch. Gijón svou přesilovku využil téměř okamžitě, když se trefil Bilic. Domácí teď mají stejně bodů jako Zaragoza na první sestupové příčce.

Šanci na start v evropských pohárech udrželo Atlético Madrid, které doma zdolalo Espaňol 3:1. Zápas rozhodl dvěma góly během pár minut turecký záložník Arda Turan.

Nevydařené období zastavila Valencia a po výhře 4:0 nad Betisem Sevilla uhájila třetí místo v tabulce.

Gijón - Vallecano 2:1 (18. Sangoy, 78. Bilič - 51. Labaka), Mallorca - Zaragoza 1:0 (33. Víctor), FC Sevilla - Levante 1:1 (21. Negredo - 28. Kone), Granada - Getafe 1:0 (18. Jara), San Sebastian - Villarreal 1:1 (86. Vela - 42. Senna), Santander - Bilbao 0:1 (12. Toquero), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 3:1 (59. a 61. Turan, 9. Godín - 19. Dídac), Valencie - Betis Sevilla 4:0 (6. Jonas, 63. Feghúli, 86. Soldado, 88. Piatti).