Šeterle: Koubek je pro Slavii ideální. Má jen plusové body

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
20. 9. 2013 7:00
I když Michal Petrouš po domácím debaklu 0:4 s Mladou Boleslaví rezignoval na místo trenéra fotbalistů Slavie v sobotu večer, už v noci na neděli se vedení pražského klubu shodlo na jeho nástupci.
Miroslav Koubek, nový kouč Slavie.
Miroslav Koubek, nový kouč Slavie. | Foto: ČTK

Praha - I když Michal Petrouš po domácím debaklu 0:4 s Mladou Boleslaví rezignoval na místo trenéra fotbalistů Slavie v sobotu večer, už v noci na neděli se vedení pražského klubu shodlo na jeho nástupci.

Stal se jím dvaašedesátiletý Miroslav Koubek, který mimo jiné trénoval ostravský Baník či právě Mladou Boleslav, kde se potkal se současným generálním ředitelem Slavie Jaromírem Šeterlem.

"V sobotu v noci už jsme se domluvili na jménu pana Koubka. Až teprve poté došlo k jednání s ním a s vedením svazu," uvedl Šeterle na čtvrteční tiskové konferenci.

"Smlouva je na dobu neurčitou"

A i když má Koubek v současnosti podepsanou smlouvu s Fotbalovou asociací ČR, rozhodl se Šeterle rychle jednat a po středečním jednání se členy Výkonného výboru FAČR byla dohoda o 'uvolnění' Koubka na světě.

"Podařilo se nám ve středu odpoledne s vedením FAČR domluvit a okamžitě poté došlo i k uzavření smlouvy s Mirkem Koubkem. Smlouvu s ním jsme podepsali na dobu neurčitou," přiznal Šeterle.

Šeterle měl prý o angažování Koubka jasno okamžitě po Petroušově rezignaci, takže neuvažoval o jménech jako František Cipro či Pavel Hapal, o nichž se spekulovalo v tisku.

"Vážíme si zájmu pana Cipra, vážím si i práce pana Hapala, ale my o žádném jiném jménu neuvažovali, rozhodli jsme se velmi rychle," doplnil generální ředitel Slavie.

"Kam přišel, tam vtiskl svou tvář"

Šeterle vsadil podle svých slov na Koubka především proto, že ví, co od něj může očekávat.

"S Mírou Koubkem se známe už dvacet let, ale je pravda, že u mě získal kladné body hlavně při společném působení v Boleslavi. Vždy vtiskl mužstvu svou tvář, svůj styl hry, věděl jsem, co od něj můžu očekávat," upozornil.

Kdo bude dělat Koubkovi asistenta, však prozradit nechtěl. Uvedl ale, že se Michal Petrouš vrací zpět k mládežnickým týmům v klubu.

"Nemám konkrétní odpověď, jak to teď bude s asistenty. Jen můžu říct, že Michal Petrouš bude dál působit u našich mládežnických týmů. Jak to bude s asistenty pana Koubka, to je ještě předčasné sdělovat," dodal Koubek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy